آخرین اخبار از حداقل دستمزد سال 99 – تجارتنیوز

تبصره 1: آن دسته از پذیرفتهشدگان نیم سال اول (مهرماه سال 98) که کلیه واحدهای درسی آنان تا 98/06/31 با موفقیت به اتمام برسد ولی زمان اعلام فراغت از تحصیل آنان به هر علت (به شرطی که برای نیمسال اول سال تحصیلی 99-98 واحدی اخذ نکرده باشند و یا واحد درسی اخذ شده آنان به صورت معرفی به استاد باشد) تا تاریخ 98/09/30 باشد، میتوانند با ارائه گواهی مربوط به موسسه محل قبولی مراجعه نمایند. براساس ضوابط پذیرفتهشدگان رشتههای تحصیلی دوره روزانه آزمون ورودی دورههای کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۸، اعم از اینکه در دانشگاه محل قبولی خود ثبتنام کرده و یا نکرده باشند حتی با دادن انصراف قطعی از تحصیل، مجاز به ثبتنام و شرکت در آزمون ورودی دورههای کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ نیستند.

بدیهی است به کلیه مواردی که از طریق دیگری و یا بعد از تاریخ 98/06/26 واصل شود، به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد. این رقم در مقایسه با سال گذشته ٣٧.۵ درصد رشد داشته است. ناصر عتباتی دوشنبهشب در گفت و گوی ویژه خبری در مهاباد افزود: بیش از ۹۸ درصد اوراق قضایی طی سال جاری شامل ابلاغیه، اخطاریه، احکام و احضاریه از طریق حساب کاربری افراد در سامانه ثنا از طریق پیامک انجام شده و نیازی به مراجعه ماموران ابلاغی به منازل یا محل کار افراد نبوده است.

با توجه به کنترلهای متعدد و بررسیهای انجام شده از صحت نتایج اعلام شده اطمینان حاصل شده است؛ معالوصف، داوطلبان پس از دریافت کارنامه نتایج نهایی آزمون از طریق پایگاه اطلاعرسانی این سازمان در صورتی که درخصوص مندرجات کارنامه مذکور و یا انتخاب رشته خود سوالی داشته باشند، میتوانند حداکثر تا تاریخ ۲۶ شهریورماه منحصراً از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی در سایت این سازمان اقدام کنند.

صادرکنندگان سال ۹۸ تا پایان مردادماه فرصت دارند بر اساس مفاد بسته سیاستی برگشت ارز حاصل از صادرات سالهای ۱۴۰۰-۱۳۹۷ و روشهای مندرج در این بسته، نسبت به رفع تعهدات ارزی صادراتی خود اقدام کنند. معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: آخرین مهلت ایفای تعهدات ارزی صادرات سال ۱۳۹۸سی و یکم تیرماه و اخرین مهلت ایفای تعهدات ارزی صادرات سال ۱۳۹۹، پایان شهریورماه سالجاری بوده و این مهلت تمدید نخواهد شد. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، حمید زادبوم با بیان این خبر اظهار داشت: صادرکنندگان سال ۱۳۹۸ فارغ از مدت ۴ماهه ایفای تعهدات ارزی۲۸ماه و صادرکنندگان سال ۹۹، نیز به مدت ۱۸ ماه فرصت ایفای تعهدات ارزی داشتهاند، ضمن آنکه انعطاف در روشهای بازگشت ارز حاصل از صادرات و آزادی عمل صادرکنندگان در ایفای تعهدات ارزی خود، موجبات تسریع در ایفای تعهدات ارزی را فراهم کرده است.

به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، دکتر علی خاکیصدیق درباره واکسیناسیون دانشجویان اظهار داشت: در راستای مصوبات جلسات این وزارتخانه با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کارگروهی برای واکسیناسیون دانشگاهیان تشکیل شد و طبق قول وزارت بهداشت، استادان و کارکنان دانشگاه ها به دلیل اینکه تعداد آنها نسبت به دانشجویان کمتر است از مردادماه واکسن دریافت می کنند.

مهدی آیتی فعال اصلاحطلب اظهار داشت: آقای خاتمی حوزه نفوذ دارد و لیدر جریان اصلاحات است و چون این جریان با چنین نامی از سال 76 با شروع ریاست جمهوری آقای خاتمی مطرح شد صددرصد ایشان لیدر اصلاحات است و همه نیز ایشان را به عنوان اصلاحطلبان میشناسند. با کم رنگ شدن شوک کرونا به اقتصاد ایران و همچنین اقتصاد جهانی، گلوگاه های تجاری تا حدودی بازتر شد و از سویی دیگر هم اقتصاد کشور مجال نفس کشیدن پیدا کرده بود و توانست صادرات خود را افزایش دهد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، زیان انباشته بانک آینده برای عملکرد منتهی به پایان شهریور ماه ۱۴۰۰ به ۸۱ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان رسیده که در مقایسه با جمعیت ۸۵ میلیون نفری کشور باید گفت تقریباً معادل یک میلیون تومان به ازای هر ایرانی زیان تراشیده است.

با این حساب دولت سال آینده باید 25 درصد حقوق این بخش از حقوق بگیران را بالا ببرد. در میان بخش های اصلی، بیشترین تورم رقم خورده به بخش معدن با تورمی معادل با 79.8 درصد تعلق دارد. در تعیین حداقل حقوق بخش خصوصی، شورای عالی کار مهمترین نهاد تصمیمگیرنده است. 7- اصل گواهی تایید شده توسط دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل اخذ کارشناسی (لیسانس) برای آن دسته از داوطلبانی که با توجه به مفاد آییننامه پذیرش با آزمون استعدادهای درخشان به شماره 21/77897 مورخ 93/05/05 شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با امتیاز رتبه اول پذیرفته شدهاند.

در وضعیت قرمز فعالیتهای آموزشی و تربیتی به صورت مجازی در سامانه شاد یا با استفاده از سایر روشها متناسب در تمام روزهای هفته انجام میشود. همچنین یک ابهام دیگر در این زمینه وجود داشت که در زمان حضور سپاهان و فولاد در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا آیا سازمان لیگ، رقابتهای لیگ را ادامه میدهد یا جام حذفی را پیش خواهد برد که در این خصوص شنیده میشود سازمان لیگ قصد دارد برنامههای جامحذفی را پیش برده و همه مراحل باقیمانده در این فرصت برگزار میشود. 4- براساس ضوابط پذیرفتهشدگان رشتههای تحصیلی دوره روزانه آزمون ورودی دورههای کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1398، اعم از اینکه در دانشگاه محل قبولی خود ثبتنام نموده و یا ننموده باشند حتی با دادن انصراف قطعی از تحصیل، مجاز به ثبتنام و شرکت در آزمون ورودی دورههای کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1399 نمیباشند.

رئیس پلیس ترافیک شهری راهور با بیان اینکه ۷۸ درصد قربانیان حوادث رانندگی معابر شهری کشور از فروردین تا پایان آذر سال جاری مربوط به موتورسیکلت سواران و عابران پیاده است، گفت: گروه سنی جانباختگان بین ۱۴ تا ۴۴ سال است. با وجود اینکه تورم رقم خورده در پاییز نسبت به تابستان پایین تر است، اما همین درصد تورم در زمره بالاترین تورم های فصلی قرار دارد. بر این اساس پیشبینی می شود با توجه به آغاز روند کاهشی در تورم فصلی، در دو سه فصل آتی شاهد کاهش تورم نقطه به نقطه باشیم. در ادامه گزارش به بررسی تورم نقطه ای، میانگین و فصلی بر اساس شاخص قیمت تولید کننده در روند 12 فصل، پرداخته شده است.

این روزنامه با نکوهش توقف تولید مسکن در دولت سابق و انباشت تقاضا نوشت: انباشت ۵ میلیون واحدی نیاز به مسکن که با نرخ رشد ۸۰۰ هزار واحدی در سال به انباشت بیش از ۸ میلیون واحدی در پایان عمر دولت میرسد نشان میدهد حتی در صورت تحقق وعدههای دولت بازهم بازار با کمبود مواجه است. مدیر کل نظارت بر خدمات عمومی و بستههای توزیعی سازمان حمایت در این باره به روزنامه همشهری گفت: تاکنون در ۲ مرحله و برای ۱۲ گروه کالایی، درج قیمت تولیدکننده روی بستهبندی کالا، الزامی شده است. وی میافزاید: تولیدکنندگان لوازم خانگی و شویندهها به درج قیمت تولیدکننده روی محصولاتشان ملزم هستند.