آخرین اخبار «ایلان ماسک

چندی بعد، ایلان ماسک با توییت خود همه را از خرید بیت کوین منع کرد. چندی پیش بود که ایلان ماسک بنیانگذار تسلا اعلام کرد که قصد دارد این شرکت خودروسازی را به شرکتی خصوصی تبدیل کند و بخشی از سهام آن را به صندوق سرمایه گذاری عربستان سعودی واگذار خواهد کرد. همانطور که خود وی نیز پیش بینی کرده بود، سهم تسلا از مرز 500 میلیارد دلار عبور کرد و این دلیل رشد او و تبدیل شدن به ثروتمندترین فرد دنیا 2021 است. این کتاب، داستان چگونگی تبدیل شدن کودکی با استعداد به یک مدیر عامل فوق العاده با پشتکار و همه فن حریف را روایت میکند و در 11 فصل، بهترین و مهم ترین بخشهای زندگی بزوس و شرکتش آمازون را به شما توضیح می دهد. مکنزی تاثیر بسیار مثبت و موفقی در موفقیت آمازون داشت اما آن ها پس از 25 سال زندگی مشترک موفق، بنا به دلایلی (که می توانید با یک سرچ ساده در اینترنت آن را بدانید) از یکدیگر جدا شدند.

  • زمینه فعالیت: امور مالی و سرمایه گذاری
  • ارزش خالص: ۴۰ میلیارد دلار
  • ارزش خالص: ۴۲٫۲ میلیارد دلار
  • رئیس ناشران جامعه
  • ارزش خالص دارایی: 120.8 میلیارد دلار
  • Adam J. Tonge (@ajtonge40) 2 فوریه 2022
  • متولد: ۲۸ اکتبر ۱۹۵۵

شاید باورتان نشود اما ثروتمندترین فرد جهان با این همه ثروت، ترجیح میدهد از یک خودروی ساده و قدیمی استفاده کند! این ایمیل با یک علامت سؤال در انتها به بهترین فرد در آن حوزه فرستاده میشود. ماسک چند روز پیش در توئیتر یک نظطرسنجی گذاشته بود و از کاربران خواسته بود تا نظر خود را درباره فروش 10 درصد سهام شرکت تسلا با بله یا خیر عنوان کنند. تسلا به عنوان یک شرکت تولید کننده خودروهای برقی شهرت زیادی دارد. او یک هوندا آکورد 1996 دارد که درحال حاضر قیمتش حدود 4 هزار دلار است! یکی از اصلی ترین مقیاسهای جف برای انتخاب همسر آیندهاش، مدیریت او بود. درست است که جف بزوس در ابتدای زندگی خود به ساعت خواب اهمیت نمیداد، ولی از تأسیس شرکت آمازون به بعد، او هر روز صبح زود از خواب بیدار میشود و همچنین هشت ساعت خواب کامل دارد.

گزارش کامل از گزیدهخبرهای امروز «تابناک با تو» را با کلیک بر تیتر آن بخوانید. پس از استقبال مردم از این کتاب فروشی، جف بزوس با مرور زمان شروع به اضافه کردن اجناس دیگر به فروشگاه خود میکند و تبدیل به یکی از تاثیرگذارترین افراد دنیا 2021 میشود. این در حالی است که تنها 2 سال از اولین تجربه خرید کامپیوتر شخصی اش میگذشت. هدف این موسسه تحقیق و توسعه هوش مصنوعی در زمینه کمک رسانی به انسان است و در سال 2017 بر روی تکنولوژی به نام Neuralink نیز سرمایه گذاری کرد که این تکنولوژی با اتصال دستگاهی به عصب های مغز این امکان را می دهد تا بتواند به کامپیوتر متصل شود و آن را کنترل کند. ماسک در یک رشته توئیت نوشت این کار به من آرامش می دهد.

افرادی که از من و شما باهوشتر هستند، این موضوع را حل خواهیم کرد، زیرا خودروسازان در سطوح بالاتری از رانندگی خودکار کار میکنند، یا حداقل باید اینطور باشند. ماسک این کار را با یک حفاری آزمایشی در املاک SpaceX در لسآنجلس شروع کرد. گفته شده بود که جف تا زمانی که در سمت معاونت تأمین سرمایه وال استریت کار میکرد، با خود کیسه خواب به سرکارمیبرد و شب را در همان جا سپری میکرد.

برای انتقال کپسول؛ که بخش حمل و نقل کننده مسافر است علاوه بر پالسهای مغناطیسی از فشار هوا نیز استفاده میشود که موجب افزایش سرعت جا به جایی میشود. اما جالب است بدانید در همین حال که ما درحال از دست دادن داراییهای خود هستیم، برخی افراد نه تنها توانستند جلوی ضرر خود را بگیرند، بلکه در طی 6 ماه گذشته، این پردرآمدترین افراد جهان 2021 ارزش خالص خود را هم افزایش داده اند.

از طرف دیگر فعالیتها کاری او به حدی موفق بود که او در حال حاضر با ۲۴۴ میلیارد دلار ارزش خالص دارایی ثروتمندترین فرد جهان است. دارایی خالص این پولدارترین فرد دنیا 2021 به قدری رشد کرده است که هیچکس نمیتواند در این زمینه او را شکست دهد. ما میتوانیم از سمت خودمان، جریانی از صفات را برای این کارآفرین ردیف کنیم: مبتکر، رهبر، نبوغ، چشمانداز، آیندهنگر، کارآفرین واقعی! او همچنین در تابستان 2017 اعلام نمود که تأییدیه شفاهی دولت را برای شروع ساخت یک «Hyperloop» بین واشنگتن و نیویورک، دریافت نموده است، هر چند که این کار، توسط مقامات مختلف دولتی، زیر سؤال رفته است. ایلان در ۱۵ سالگی یک برنامه نوشت که آن را به قيمت ۵۰۰ دلار فروخت و از همان موقع حس کرد که می تواند از این کار پول زیادی را در به دست بیاورد و رشد کند.