آخرین اخبار «ایلان ماسک

مدیرعامل شرکت تسلا ایلان ماسک،روز جمعه در توییتر نوشته ای منتشر کرد که به نظر او قیمت سهام این شرکت بسیار بالا است و بعد از انتشار این توییت، ارزش سهام این شرکت به شدت سقوط کرده و این کار احتمالا نقض توافق با کمیسیون یورس و اوراق بهادار ایالات متحده محسوب میشود که سال گذشته ایلان ماسک آن را امضا کرد. سال گذشته آقای ماسک با کمیسیون بورس به دلیل حواشی ایجاد شده در حساب توییتر خود به توافق رسید که در مورد موضوعات مختلف میتواند توییت کند ولی در مورد اظهارنظر مربوط به رویدادهای خاص یا موضوعهای مالی مهم آزادی گستردهای نخواهد داشت. دلیل اصلی موفقیت مالی تسلا، یک مدل پریمیوم تسلا مدل اس بود.

  1. ثروت: ۷۵ میلیارد دلار
  2. سن: ۹۰ سال
  3. ایلان ماسک در سال 1971 در آفریقای جنوبی بهدنیا آمد
  4. ارزش خالص دارایی: 138.3 میلیارد دلار
  5. منبع: اینترنت
  6. کشور: ایالات متحده آمریکا
  7. منبع ثروت: موسس مایکروسافت

بر اساس این توافقنامه، ایلان ماسک برای اظهارنظر در مورد این موضوعات باید از یک وکیل متخصص در زمینه مالی تاییدیه بگیرد. چند روز قبل تصادف دلخراش یک دستگاه خودروی تسلا مدل 3 در شهر پاریس فرانسه 1 کشته و 20 مجروح بر جای گذاشت. ایلان ماسک با اشتراک گذاری مفاهیم این سیستم حمل و نقل با فرماندار کالیفرنیا جری براون و باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا قصد جایگزینی این طرح با طرح خط آهن بین دو شهر سان فرانسیسکو و لس آنجلس را داشت. از طرفی رایو هنوز هم در این شرکت به عنوان رئیس هیئت مدیره مشغول به کار است. هنوز مشخص نیست که آیا خودرو در زمان بروز حادثه روی حالت رانندگی خودکار قرار داشته است یا خیر.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار از اظهارنظر در مورد این که آیا چنین کاری نقض توافقنامهی موردنظر است، خودداری کرد. کاری که ماسک باید انجام میداد این بود که بیانیهای صادر کند مبنی بر اینکه او و تسلا با NHTSA در مورد مجاز بودن توقفهای حرکتی مخالفت کردهاند، اما فعلاً به درخواست آژانس احترام میگذارد و در عین حال با NHTSA و/یا قانونگذاران هم کار میکند تا ببیند آیا میتواند وجود داشته باشد یا خیر. بر اساس دادهها، ارز رمزنگاری شده در حدود ساعت ۸:۳۰ دقیقه صبح به وقت جهانی ارزش بیت کوین نزدیک به ۳۲هزار دلار پیشنهاد دریافت کرد و به ۳۷ هزار دلار و ۵۰ سنت رسید، که بالاترین سطح ارزش گذاری از ۱۹ ژانویه تاکنون است. بزرگترین و محبوبترین ارز مجازی دنیا ۴۰.۷ درصد نسبت به پایینترین ارزش آن در چهارم ژانویه (۲۷۷۳۴ دلار)، افزایش یافته است.

زیرا این برنامه توسط مجله ی pc and office technology به قیمت 500 دلار خریداری شد. به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، شرکت فضایی ایلان ماسک، با استفاده از موشک فالکون ۹، تعداد ۶۰ ماهواره، از ماهوارههای مربوط به پروژه بزرگ اینترنت ماهوارهای را به مدار کره زمین ارسال کرد.همچنین این شرکت، از ارسال ۶۰ ماهواره دیگر به فضا، در آینده خبر داد. طبق گزارش سایت کوین دسک، بیتکوین در حدود ساعت ۱۵:۴۲ با قیمت ۳۸.۰۷۴ دلار معامله شد. دارایی خالص این مهندس متولد آفریقای جنوبی، به 188.5 میلیارد دلار رسید که 1.5 میلیارد دلار بیشتر از ثروت جف بزوس، فردی که از اکتبر 2017 رتبه نخست را به خود اختصاص داده بود، است. پدر او، اِرول ماسک متولد آفریقای جنوبی و بزرگ شدهٔ انگلیس، مهندس و مادر کانادایی انگلیسی او به نام مِی ماسک مدل بود.

آن هم به خاطر این که پدر مهندس او، ارول ماسک (Orral musk)بزرگ شده انگلیس بود و همان جا بود که عاشق زنی به نام می ماسک (may musk) که یک مشاور متخصص در زمینه رژیم غذایی بود آشنا شد. یکی از اهداف اصلی این شرکت تجاری سازی سفر های فضایی بوده که روز به روز به این هدف نزدیک تر می شود. کسی چه میداند، شاید در آینده هر کدام از ما صاحب یکی از این رباتها باشیم! در سال ۲۰۱۸، توییت ایلان ماسک در مورد آینده سهام تسلا منجر به جریمه ۲۰ میلیون دلاری او شد و او قبول کرد که به مدت حداقل ۳ سال از ریاست هیئت مدیره تسلا کنارهگیری کند. قیمت سهام به صورت نجومی رشد کرد؛ در طول سال گذشته، سهام این کمپانی بیش از 9 برابر افزایش یافته است.

در طول سال گذشته، ثروت خالص ماسک بیش از 150 میلیارد دلار افزایش یافته که احتمالا رکورد سریع ترین رشد ثروت در طول تاریخ را نیز زده است. در حال حاضر بیش از ۵۷ درصد از کاربران خواستار فروش سهام بودند. درواقع زمانی که یکی از کاربران شبکههای اجتماعی از گرایمز درباره نام فرزندش پرسید، وی پاسخ داد برای تطابق نام فرزندش با قوانین ایالتی احتمالا نام او را تغییر خواهد داد. در وبسایت استارلینک نوشته شده که کاربران بتا میتواند انتظار سرعتی بین ۵۰ تا ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه را داشته باشند.