آخرین اخبار «ترامپ در گفت

الیزابت روهم علاوهبر فیلم کلاهبرداری آمریکایی، سال 1394 در 42 سالگی در فیلم جوی نیز بازی کرده است. اما الیزابت هولمز که در 19 سالگی جوان ترین میلیاردر زن به حساب می آمد چطور به کلاه برداری متهم شد و به اینجا رسید؟ رئیس جمهور سابق گفت: در نشست چند جانبه فوق العاده کنفرانس اسلامی در قاهره طبق پروتکلهای نشست چندجانبه کسی به استقبال روسای جمهور نمیرود و یک نماینده تشریفات میفرستند اما آقای مرسی تا پای پرواز به استقبال من آمد و در همان فرودگاه یک ساعت صحبت کردیم. محمد بن عبدالرحمن افزود: دوحه از ارائه نگرانیهای همه طرفها به منظور گفتوگو درباره آن استقبال میکند و تهران تمایل خود را برای حسن همجواری نشان داده است. داوری افزود: نکته اینجاست که آقای احمدینژاد همیشه از ابتدای ریاست جمهوری، تمایل شدیدی به دیده شدن داشتند. آقای احمدی نژاد که اینقدر عدالت طلب هستند چرا در دادگاه حضور پیدا نمی کنند؟

خط قرمز احمدی نژاد از نظر شما چیست ؟ منتها مردم ما در انتخابات خرداد 92 در این زمینه اعلام نظر کردند و به صراحت اعلام کردند، دولتی را میخواهیم که دستاوردهای هستهای را توأم با صلح و توأم با حرکت توسعه کشور رو به جلو و رفاه مردم، با هم مدنظر قرار دهد و همین مسیر و راهی بود که دولت یازدهم انتخاب و آغاز کرد. به نظر شما اگر سینماگران دستشان باز باشد، چه اتفاقی می افتد؟ من میگفتم وقتی با معاون رئیس جمهور برخورد کردند با مردم عادی چه میکنند؟ احمدینژاد میگوید طرح افزایش قیمت بنزین به آن روش توهین به مردم بوده است. آنچه اهمیت دارد، بهتر شدن وضعیت زندگی مردم است. او در این مصاحبه حمایت حکومت ایران از رژیم بشار اسد و دخالت آن در جنگهای داخلی سوریه و یمن را سرزنش کرده و بی ثمر خوانده است. انتظار می رود که اعتبار گسترده او در زمینه سیاست خارجی پس از ۴ سال استراتژی کلنگی دولت ترامپ و تهاجم ملی گرایانه وی، به آرام شدن وضعیت سیاست خارجه آمریکا و جهان کمک کند. دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا به جو بایدن، رقیب خود در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ و رئیس جمهور فعلی، کنایه سنگینی زد.

احمدینژاد گفت اگر هزار نفر در انتخابات ریاست جمهوری ثبتنام کنند این عیب است؟ اگر صادرات را بیشتر کنیم، تولید را بالا ببریم انصاف را همه مراعات کنیم، با فساد مبارزه کنیم و شفافیت را بیشتر کنیم، از مشکلات عبور میکنیم ، این مشکلی نیست که ما را زمینگیر کند. در تولید تجهیزات پزشکی و دارو و واکسن، دانشمندان و مهندسان و کارآفرینان و شرکتهایِ دانشبنیان، خوش درخشیدند و مایة سربلندی ملّت ایران شدند. از آنجا که ساختار نظام جهانی اجازه تشکیل دولت به شیوه سنتی(امپراتوری یا شبهامپراتوری) را نمیداد دولت رضا خان باید شکل متفاوتی از دولت قاجار پیدا میکرد و در عین حال دولت متمرکز و قدرتمندی به وجود میآورد. بنابراین هر قدرت دیگری هم وارد عرصه میشد ناگزیر از این تغییرات بود؛ اگرچه تفاوتهایی در شکل اقدامات وجود داشت. همچنین در اسکاتلند و ایرلند درگیری وجود داشت. طبق قانون احمدی نژاد همچنین اجازه ای ندارد که خط قرمز تعیین کند، الان فیلمش در یوتیوب هست می توانید بروید نگاه کنید، بخاطر اینکه احمدی نژاد از رسانه فراگیر محروم بود هیچ وقت حرف های درست ایشان منتشر نشد . بحث دادگاه بحث دیگری است واین موضع حل شده است ، ماجرا دادگاه را نمی توانیم الان مطرح کنیم .

آقای احمدی نژاد هیچ وقت خط قرمزی برای خود و اطرافیانش اش قائل نبود این که عده در رسانه ها گفتند دولت خط قرمز احمدی نژاد است کاملا اشتباه و نادرست است بلکه صراحتا گفتند که یک جریان سیاسی می خواهند دولت را تضعیف کنند و اگر این جریان وارد دولت شود من سکوت نمی کنم . هیچ وقت آقای رحیمی خط قرمز دولت نبوده و این حرف رسانه ای ها است. احمدینژاد مدعی شده که برای آزادی زندانیان سیاسی بعد از انتخابات ۸۸ تلاش کرده و تمام این تلاشها ثبت شده است. مهم این است که در این مسیر تلاش کنیم. ماتیس’ ژنرال بازنشسته نیروی دریایی و رییس سابق فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا، نظرش درباره ارزش شکنجه ‘القای حس غرق شدگی’ تغییر کرده است. بعدها در سال 1369 به عنوان رییس کنیسه “سینای” که بزرگترین کنیسه جهان است، انتخاب شد. احمدی نژاد در پاسخ به این سؤال که چقدر اهل سینما است، گفت: «شرایط من اقتضاء نمی کند که دائما به سینما بروم، اما در جریان روند امور هستم. می گویند ما چون حکومت هستیم این کار را می کنیم!