آخرین اخبار «توئیت ایلان ماسک

سپس او در سال ۲۰۰۴ صاحب دوقلوهای گریفین و خاویر و در سال ۲۰۰۶ صاحب سه قلوهای دامین، ساکسون و کای شد؛ که همگی به روش لقاح مصنوعی به دنیا آمدهاند. ماسک در نهایت به بیل گیتس، استیو جابز و لری الیسون اشاره میکند که همگی از دانشگاه و تحصیل انصرف دادهاند تا شرکتهای خود را تاسیس کنند. ایلان ماسک یک از کارآفرینان موفق چند سال اخیر است. ایلان زمانی مولتی میلیاردر شد که شرکت” Zip2″ را به یکی از بخشهای کامپیوتری “Compaq” فروخت.

او کد بیسیک بازی را به ازای 500 دلار، به یک مجله، به نام «PC and Office Technology»، فروخت. همچنین از حامیان ساخت یک هواپیمای جت مافوق صوت «VTOL»، با صعود و فرود عمودی، بوده است. در سال ۲۰۱۵ تسلا از باتریهای خانگی و صنعتی خود با نام Powewall رونمایی کرد. به همین منظور، اسپیس ایکس پس از بارها تلاش ناموفق، نهایتا در سال ۲۰۱۵ توانست یک موشک فالکون را در بازگشت از فضا با موفقیت روی یک شناور در میان اقیانوس فرود بیاورد تا بتواند در پروازهای بعدی مجددا از آن استفاده کند. در سالهای گذشته به این دلیل که توانستی از عطش ما برای زندگی در دنیایی با ماشینهای الکتریکی و سفر در فضا استفاده کنی در میان میلیاردرها شهرت زیادی به دست آوردی، اما اخیرا چهره محتاطانهای که در میان مردم ساختی از میان رفته و مردم تو را مانند یک انسان خودشیفته و تشنه توجه میدانند.» ناطقان: ایلان ماسک زمانی در جامعه رمزارزها مورد احترام بود، اما حالا به دلیل تاثیر زیادی که بر نوسانات قیمت رمزارزها دارد مورد انتقاد قرار گرفته است.

علاوه بر موارد ذکر شده، ایلان ماسک خالق و پایهگذار مجموعهای از طرحها و شرکتهای دیگر نیز بوده است. همچنین در دسامبر 2015، توانست برای اولین بار، اولین بخش از موشک فالکون را در سکوی پرتاب فرود آورد؛ چیزی که یک شاهکار محسوب میشود. تکنولوژیهای شگفتانگیزی که وقتی آنها را میبینید با خود میگویید «چطور چنین چیزی اتفاق افتاده؟ طبق گزارش سایت کوین دسک، بیتکوین در حدود ساعت ۱۵:۴۲ با قیمت ۳۸.۰۷۴ دلار معامله شد. او از دوران کودکی، علاقه شدیدی به کامپیوتر داشت و در دوره نوجوانی، برنامهنویسی را شروع کرد. تا اجرایی شدن و بهرهبرداری از آن زمان بسیاری ماندهاست، چرا که هزینه بهرهبرداری از آن در حال حاضر 70 میلیارد دلار است که باید کاهش یابد و موانع زیستمحیطی بسیاری در راه آن قرار دارد. این شرکت در زمینهی خدمات مالی آنلاین فعالیت میکرد.

این زمان، دوران دشواری برای او بود، زیرا پدرش با او و برادرش بدرفتاری میکرد. یک شرکت ساخت و ساز عمرانی مستقر در دوبی اعلام کرد در نظر دارد امکان خرید واحدهای مسکونی در این شهر با استفاده از دوج کوین را فراهم کند. باند در قسمتی از این اثر از یک ماشین زیردریایی لوتوس استفاده میکند. پس از یک سرمایهگذاری بزرگ در سال 2004، ماسک به عنوان رئیس هیئتمدیره، به شرکت تسلا موتورز پیوست و علاوه بر این، به عنوان یک طراح محصول، در طراحی خودروهایی که تسلا میساخت، نقش داشت. واضح است که «SpaceX»، برای ماسک بیش از یک سرگرمی بوده چرا که او 100 میلیون دلار، برای شروع آن سرمایهگذاری نمود. ساتوشی ناکاماتو در این باره یک بیانیه معروف هم منتشر کرده، اما هویت او تا حالا هیچوقت روشن نشده است.

این کارخانهی عظیم که در نوادای آمریکا واقع شده است، مساحتی برابر با ۳۰۰۰ هکتار یا سه برابر سنترال پارک نیویورک دارد. مدتی هم هست که نام او با بیتکوین و ارزهای دیجیتال گره خورده است. ساتوشی ناکاماتو، نام اعلام شدهای است که میگویند بنیانگذار و سازنده ناشناس بیت کوین است که دامین و مجموعه بیت کوین را پدید آورده است. «X.com»، یک سایت بانکی آنلاین بود که بعداً نام خود را به «PayPal» تغییر داد؛ در سال 2002 میلادی، «eBay» این شرکت را به ازای ۱.۵ میلیارد دلار خریداری نمود که از این مقدار، 165 میلیون دلار به ماسک رسید. ایلان ماسک در پاسخ سوال یکی از ۵۷ میلیون طرفدارش در توییتر مبنی بر آن که چه هدیهای برای پنجاهمین سالروز تولدش میخواهد پاسخ داد: موشک استارشیپ سوپرهوی. ایلان میخواست مدیرعامل باشد، اما هیئتمدیره اجازه این کار را به او نمیداد.

  • سن: ۴۷ سال
  • ارزش خالص: ۹۱٫۳ میلیارد دلار
  • بیل گیتس (Bill Gates)
  • +Google : شبکه اجتماعی گوگل
  • تاریخ تولد: ۷ ژوئن ۱۹۴۸ (۷۰ سال)
  • Google Maps: بهترین سرویس نقشههای وب

قبل از فروش، ماسک 11 درصد از سهام PayPal را در اختیار داشت. پس از اینکه او به لطف پروژههای اولیهاش مانند Zip2 و PayPal به ثروت فراوانی رسید و میلیونر شد، در حالی که میتوانست از دنیای کسب و کار به کل کنار بکشد یا به دنبال کسب و کارهایی با درآمد بیشتر و ریسک کمتر برود، تصمیم گرفت علایق خود را دنبال کند. چراکه شروع ایده ورود به فضا، چیزی بود که تقریباً مغایر با همه شانسها و حمایتها بود، اما ماسک با اعتقاد به اینکه «شکست یک گزینه است؛ اگر هیچ کارتان با شکست مواجه نمیشود، شما به اندازه کافی نوآور نیستید»، با سرعت و اطمینان، به مسیر خود ادامه میدهد. اگر چیزی شکست نخورد، شما بهاندازه کافی نوآوری نداشتهاید.