امیکرون: خطرناکترین جهش کرونا تا به امروز – مجله بیمه

البته محققان دریافتهاند که اولین نشانه ابتلا به امیکرون، گرفتگی و خشن شدن صدا است. از آنجا که این سویه باعث ایجاد بیماری و عفونت در گلو میشود، از این رو، اولین نشانه آن گرفتگی صدا است. نشانههای مشترک بین مبتلایان امیکرون، علائم سرماخوردگی است. این مسئله باعث شده تا بسیاری تصور اشتباهی داشته و پروتکلهای بهداشتی را رعایت نکنند. از این رو شاهد افزایش مبتلایان به امیکرون در جامعه هستند. همچنین اینکه در بیشتر افراد مبتلا به امیکرون، تعداد پی سی آر منفی میشود؛ برای همین اگر افراد علائم امیکرون را دارند، حتی با وجود تست منفی، خود را قرنطینه کنند. همچنین یک متخصص بیماری های عفونی بیان کرد که همه سرماخوردگی ها باید امیکرون در نظر گرفته شوند.

آیا روی ریه ها تاثیر می گذارد؟ دکتر کاتلر تکرار کرد که علائم متفاوت است و ممکن است در مقایسه با علائم عفونت با انواع قبلی، به هیچ وجه مشخص نباشد. او گفت: «تنوع علائم مشاهده شده با Omicron مانند سایر انواع SARS-CoV-2 است. «به نظر می رسد کاملاً قابل توجه است که افرادی که تحت تأثیر یک نوع مشابه هستند ممکن است علائم کاملاً متفاوتی را تجربه کنند. برخی دچار گرفتگی بینی، برخی دیگر سردرد، گاهی بدن درد و برخی دیگر گلودرد می شوند.

• پزشکان و پرستارانی که در مواجهه زیاد با افراد مبتلا هستند. • زمانها، مکانها و شرایطی که اقدامات بهداشتی و پیشگیرانه، نامطلوب است. بار زیاد ویروس و تکثیر آن در بینی و دهان، میتواند علت اختلال بویایی یا چشایی برخی بیماران و علت اصلی آلودهسازی محیط توسط فرد آلوده به ویروس، بهویژه در هنگام عطسه و سرفه باشد. بررسی تازهای نشان داده است که بار ویروس در خلط و نواحی پایینتر دستگاه تنفس بیشتر از بینی و حلق میباشد که در ابتدای عفونت فرد افزایش و در ادامه کاهش مییابد.

علائم ویروس 2019-nCoV چیست؟ عوارض شدید ناشی از این ویروس چیست؟ دربسیاری ازبیماران، ذات الریه (عفونت ریوی) در هر دو ریه وجود دارد. چگونه میتوان از خود محافظت کرد؟ بهترین راه برای جلوگیری از ابتلا به این عفونت، پیشگیری ازقرارگرفتن در معرض این ویروس میباشد. از تماس نزدیک با افرادی که مبتلا هستند خودداری کنید. ازدست زدن به چشم، بینی و دهان با دستهای شسته نشده خودداری کنید.

آیا نوع Omicron علائم مختلفی ایجاد می کند ؟ هیچ اطلاعاتی وجود ندارد که نشان دهد Omicron باعث ایجاد علائم COVID-19 متفاوت از سایر انواع COVID-19 می شود. آیا واکسن های کووید-۱۹ در برابر نوع Omicron موثر هستند ؟ محققان در حال بررسی هرگونه تأثیر احتمالی نوع Omicron بر اثربخشی واکسن های COVID-19 هستند. اطلاعات هنوز محدود است ، اما ممکن است کاهش اندکی در اثر بخشی واکسن ها در برابر بیماری های شدید و مرگ ، و کاهش در پیشگیری از بیماری خفیف و عفونت وجود داشته باشد .

بااینوجود، برای بیشتر افراد کروبی همچنان پابرجاست. مشکل طولانیمدت کروبویی تهدیدکنندهی زندگی نیست. بااینحال، این موضوع میتواند آزاردهنده باشد و منجر به کمبود اشتها، اضطراب و افسردگی شود. برخی مطالعات نشان میدهد که 60 تا 80 درصد احتمال دارد که این افراد طی یک سال شاهد بهبود کامل حس بویایی و چشایی خود باشند.

آیا ویروس اومیکرون کشنده است؟ آیا کشندگی جزوی از مشخصات ویروس اومیکرون چیست؟ این نوع جدید بسیار مسریتر از انواع قبلی است و باعث افزایش موارد ابتلا در سراسر بریتانیا و سایر کشورها میشود. تاکنون اکثر موارد را در افراد جوانتر دیدهایم، اما رفته رفته شاهد افزایش موارد در گروههای سنی بالاتر هستیم در حالی که نرخ کلی عفونت همچنان بالاست.

وقتی 14 روز از تاریخی که کشور چین یا ایران را ترک کردید گذشت، دورهای را که اگر در چین یا ایران در معرض COVID-19 قرار گرفته بودید مریض میشدید گذراندهاید. آیا اگر از تعطیلات در چین یا ایران برگشتهم باید خودم را قرنطینه کنم؟ مهم است که قبل از رفتن تلفن بزنید تا مطب یا بخش اورژانس بتواند آمادگیهای مناسب را فراهم کرده و از دیگران محافظت کند. وقتی برای راهنمایی پزشکی مراجعه میکنید ماسک جراحی (اگر دارید) بپوشید یا وقتی رسیدید ماسک درخواست کنید. اگر نگرانم که COVID-19 دارم آیا میتوانم آزمایش بشوم؟

  • مشکل تنفس
  • ناتوانی در بیدار ماندن یا بیدار شدن از خواب
  • عدم لمس دهان، بینی و چشم با دست آلوده
  • هنگام برداشتن ماسک جلوی آن را لمس نکنید
  • از دست دادن چشایی و بویایی

زمانی که فردی سرفه و عطسه می کند، قطرک های ریزی از دهان و بینی او به اطراف پاشیده می شود که ممکن است حاوی ویروس باشند. اگر فاصله شما با آن فرد خیلی نزدیک باشد، ممکن است شما این قطرک های حاوی ویروس کووید-۱۹ را استنشاق کنید. دست ها در تماس با سطوح مختلف ممکن است به ویروس ها آلوده شده باشند.