امیکرون در کودکان به سرعت سرایت خواهد کرد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با بیان این که ۴۸ درصد مردم استان تهران به امیکرون مبتلا شدند، گفت: امیکرون مخصوصا در کودکان به سرعت سرایت خواهد کرد و نباید این ویروس را دست کم گرفت. زالی بیان کرد: در شهرستان دماوند نیز رشد امیکرون بالا است و در حال حاضر ۲۳ بیمار که از این تعداد چهار نفر از این افراد در بخش مراقبتهای ویژه بستری هستند.

این تمایز هنگام تهیه پروتکل های بهداشت عمومی برای کنترل انتقال از اهمیت بسیاری برخوردار است. با توجه به داده ای اطلاعاتی در دسترس، میزان انتقال عفونت بدون علامت در جامعه هنوز ناشناخته مانده است. نسبت افرادی که عفونت آن ها بدون علامت است به دلیل افزایش شیوع شرایط زمینه ای در گروه های سنی بالاتر (و در نتیجه افزایش خطر ابتلا به بیماری شدید با افزایش سن)، با توجه به سن متفاوت است. مطالعات اولیه از ایالات متحده و چین گزارش داد که بسیاری از موارد بدون هیچ گونه علائم خاصی بوده اند، بر اساس عدم وجود علائم در زمان آزمایش با این حال ، 75-100٪ از این افراد بعداً علائمی پیدا کردند.

چند کشور ازجمله ایالاتمتحده، مواردی را در افراد بدون سابقۀ سفر به جنوب آفریقا گزارش کردهاند. ویروسها موجوداتی نه کاملاً مرده و نه کاملاً زنده هستند و بعد از ورود به بدن میزبان، با تزریق محتوای ژنتیکی خود به سلولهای میزبان و تکثیر خود به میزبان آسیب میزنند. در بین این تقسیمات و انتقال از میزبانهای مختلف، ممکن است در ضمن تکثیر ویروس، اشکالاتی پیدا شود که به آن جهش میگویند. این جهشها باعث تغییر در بخش کوچک یا عمدهای از ویروس میشوند و میتوانند باعث کاهش آسیبرسانی و انتشار آن یا باعث فرار از دست سیستم ایمنی میزبان شوند.

در بیشتر اوقات عوارض بخودی خود رفع میشوند. کسانی که بیماری شدید با مشکلات پیچیده دارند میتوانند در بیمارستان تحت مراقبت باشند. آیا به دکتر من اطلاع داده شده است؟ کارکنان بهداشت در بخشهای اورژانس بیمارستانهای دولتی NSW و همینطور دکتر های عمومی در جامعه در مورد عوارض و اقدام برای پیشگیری از شیوع COVID-19 از طریق اقدامات دقیق کنترل عفونت راهنمایی دریافت کردهاند.

اطلاعات بیشتر در روزها و هفته های آینده ظاهر خواهد شد . TAG-VE سازمان جهانی بهداشت به نظارت و ارزیابی داده ها به محض در دسترس شدن ادامه خواهد داد و ارزیابی می کند که چگونه جهش در Omicron رفتار ویروس را تغییر می دهد. از آنجایی که Omicron به عنوان یک نوع نگرانی تعیین شده است ، اقدامات متعددی وجود دارد که WHO به کشور ها توصیه می کند که انجام دهند ، از جمله افزایش نظارت و ترتیب دادن موارد . به اشتراک گذاری توالی ژنوم در پایگاه های اطلاعاتی در دسترس عموم ، مانند GISAID. موثرترین اقداماتی که افراد می توانند برای کاهش انتشار ویروس COVID-19 بردارند ، حفظ فاصله فیزیکی حداقل 1 متری از دیگران است.

فاصله فیزیکی را رعایت کنید. از ماسک استفاده کنید. از رفتن به مکانهای شلوغ اجتناب کنید. تهویه مناسب برقرار کنید. ظاهرا تخمینهای اولیه حاکی است اومیکرون حدود ۵۰۰ درصد (۵ برابر) قدرت سرایت بیشتری نسبت به سویه ووهان دارد که این عدد برای سویه دلتا ۷۰ درصد (کمتر از ۲ برابر) بوده است. انگلستان نیز این واریانت را در لیست تحت بررسی جدی خود قرار داده و کلیه پروازهای خود از و به افریقای جنوبی و کشورهای همسایه آن را تا اطلاع ثانوی متوقف کرده است.

استفاده از ماسک مناسب ؛ باز کردن پنجره ها برای بهبود تهویه ؛ از فضا های با تهویه ضعیف یا شلوغ اجتناب کنید. دست ها را تمیز نگه دارید ؛ سرفه یا عطسه در آرنج یا دستمال خمیده و وقتی نوبت به آن ها رسید واکسینه شوند. WHO با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات بیشتر، از جمله جلسات بعدی TAG-VE، به ارائه به روز رسانی ها ادامه خواهد داد. علاوه بر این ، اطلاعات در پلتفرم های رسانه های دیجیتال و اجتماعی WHO در دسترس خواهد بود. نوع Omicron چیست ؟ نوع Omicron کووید-19 بر اساس شواهدی مبنی بر اینکه دارای چندین جهش است که ممکن است بر نحوه رفتار آن تأثیر بگذارد ، توسط WHO یک نوع نگران کننده نامیده شده است .

  • ورم ملتحمه
  • سرفهای که با مرور زمان شدتش بیشتری میشود
  • ماسک را زیر چانه تان نبرید
  • ویروس کرونا آلفا – 229E
  • تاکنون ۶ کرونا ویروس انسانی شناخته شده است
  • از حضو در اماکن عمومی پرهیز کنید
  • از دست دادن حس بویایی یا چشایی یا هر دو
  • اگر بیمار شدیم در منزل بمانیم

قطعا در این موضوع مسئله ساماندهی است نه حذف محدودیت استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران. منصوری در پاسخ به سوالی در خصوص موضوع حاشیهنشینی در استان تهران گفت: کارگروه خدمات اجتماعی در استان تهران شکل گرفته و تک به تک موضوعات مختلف اجتماعی در این کارگروه با تعریف اولویت مورد بررسی قرار میگیرد. گام اول اصلاح تصویر شهری در حوزه معتادین متجاهر است. در حال حاضر براساس گمانهزنی در تهران ۲۵ هزار معتاد متجاهر وجود دارد.