اکنون «ایران ما

به گزارش تسنیم، «محمد نعیم وردک» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در گفتگو با الجزیره تاکید کرد: باقی ماندن نظامیان خارجی بیش از زمان از پیش تعیین شده، بر خلاف توافقات انجام شده است. چنین توافقات و رویه هایی دارد. دکتر احمدی نژاد: موضوع بحث ما تکنیک و شیوه بازیگری نیست، یعنی آن تکنیک هایی که کارگردان به کار می برد تا جاذبه ایجاد و مطلب را منتقل کند یا فیلم خیلی روان و پرجاذبه باشد، منظورم این ها نیست، چون این ها را بلد هستند. در فروش کالاها یا محصولات در یک بازار معین به وجود آورند. مجری: یا مثلا فیلم گاو؟ دکتر احمدی نژاد: بله، فیلم گاو را هم دیده ام. جملات تحقیرآمیزش، به لایه های روشنفکر سینمایی برمی خورد و آنها همان زمان واکنش نشان می دهند و بعد از آن، اتفاقاتی از این دست، مثل فیلم های گاو و قیصر ساخته می شود. حالا بعد از انقلاب چه اتفاقی می افتد؟ حالا من می خواهم اینجا زیرکی هنرمندان را بگویم. حالا من نمی خواهم از واژه ای استفاده کنم که کار هنرمندان را کوچک جلوه بدهد. فکر می کنم نظر شما این است که فیلم فارسی از یک سطحی نمی تواند بالاتر برود. به طور طبیعی جامعه هنری نمی تواند توجیه گر وضع موجود باشد چون هنر رو به جلو و کمال جو است و ایستادن در وضع موجود، در هر سطحی که باشد، ضد کمال است، هنرمند نمی تواند یک جا بایستد.

یعنی اگر برای اندیشه و پرواز روح فرصت باشد، در حوزه هنر هم اتفاقات بزرگی می افتد اما اگر محدودیت باشد و هنرمند باید در چارچوب همان محدودیت ها، یک چیزی تهیه و عرضه کند، اتفاق چندانی نمی افتد. مجری: در دهه۴۰ اتفاقات خاصی می افتد یعنی آنجایی که شاه مصاحبه ای با خانم اوریانا فالاچی می کند. به دستور شاه هم الیزابت و هم دو همدستش را دستگیر کردند و معلوم شد که آنان حداقل ۸۰ نفر را در آن قلعه کشتهاند. البته طبيعي است يک دولت اصولگرا از وزراي دستگاههاي سياسي و فرهنگي کابينههاي قبلي به خصوص کابينه دولت اصلاحات استفاده نکند ولي استفاده نکردن از برخي ظرفيتهاي مديريتي اقتصادي کشور که معمولا در دولتهاي مختلف حضور داشته و خط و ربط سياسي چنداني هم نداشتند موضوع جديدي بود. 3- از سوی دیگر لوید آستین ، وزیر دفاع آمریکا ، در مصاحبه مطبوعاتی درباره استقرار صد هزار نیروی روسی در اطراف مرز اوکراین تصریح کرد:« ممکن است نیروهای روسی چند شهر مهم اوکراین را تصرف کنند. افرادی دور آن فرد را می گیرند که همه چیز خوب است و ماشاالله و بارک الله و دیگر جایی را باقی نمی گذارند که از پایین و بدنه مردم مطلبی منتقل شود.

الیزابت روهم بازیگر سینما و تلویزیون است. بعد از ملکه های زن انگلیس، او سومین سلطنت طولانی را بعد از الیزابت دوم و ملکه ویکتوریا داشت. می خواهم بدانم آیا آن فضایی که ایجاد شده، آن هنرمندی که کنار مردم آمده بود، این مسیر بعد از انقلاب تا چه اندازه استمرار پیدا می کند؟ اولا وقتی حکومت یک فرد طولانی می شود، بطور طبیعی از مردم فاصله می گیرد و فضا را بر مردم می بندد. زمانی که فوکویاما از این صحبت می کند که لیبرال دموکراسی وسرمایه داری تنها چارچوب برای سازمان دهی سیاسی و اقتصادی جوامع مدرن است، در واقع نگاه به این واقعیت دارد که نگرشهای سیاسی حاکم بر آمریکا ماهیت حیات سیاسی در کشورهای جهان را جهت می دهد. مثلا فیلم “گوزن ها” که ساخته می شود، با اینکه به بالاها و مسببین اصلی نزده است اما همان زمان هم خیلی سر و صدا می کند.

بااینحال بخشهای دیگری از دولت و نظام هم باید پایکار بیایند تا از این زیرساخت ارتباطی پایدار بهعنوان زیرساخت توسعه استفاده کنیم و خدمات مختلفی بر بستر این شبکه به مردم عزیز ارائه دهیم. فعلاً بر یک اختلاف و حل آن متمرکز شدهایم. این یک اقدام سیاسی بود». وی بزرگترین فرزند این خانواده است و پس از وی دو پسر و یک دختر متولد شدند. اخیرا اولیانوف تصویری از مذاکرات خود با نماینده دائم عربستان در سازمانهای بین المللی وین منتشر کرده که در حال ارائه گزارشی درباره مذاکرات برجام به طرف سعودی است. حال با توجه به وضعیت بازارها این پرسش مطرح میشود که دلار تا چه قیمتی کاهش خواهد یافت؟ با این حال در آن فضا به عنوان یک فیلم سیاسی بسیار مهم تلقی شد. به نظرم در دوره قبل از انقلاب فضا خیلی باز نبود و محدود بود و به خصوص ورود هنر به مسائل مهم اجتماعی سخت بود چون به جاهایی می خورد که هنرمند نمی توانست ورود کند. در این سطح، هنرمند کاری ندارد؟ اصلا هنر هنرمند در این است که یک گام جلوتر را می بیند و می خواهد جامعه را به آن سمت ببرد.