به همین ترتیب هم اعلام و خبرش منتشر شد

آقای مهندس بازرگان پس از تصویب وزیر پیشنهادی در شورای انقلاب، با وزرای خود مطرح میکردند که تصویب وزرا با شورای انقلاب است، در انتخاب معاونان وزیر باید با من مشورت شود. بر اساس این گزارش، مقامات سئول گفتند که کارگروههای پیشنهادی قرار است پس از اینکه تحریمهای ایران لغو شد، جزئیات انتقال احتمالی پولها را بررسی کنند و در صورت عدم توافق، سایر جنبهها را نیز مورد بحث قرار دهند. حسین امیرعبداللهیان از دپیلماتهای شناخته شده وزارت امور خارجه است که همان طور که پیشبینی میشد از سوی سید ابراهیم رئیسی به عنوان وزیر خارجه پیشنهادی دولت سیزدهم جهت کسب رای اعتماد نمایندگان به مجلس شورای اسلامی معرفی شد. با تمام نیرنگ و قوای خود آقای اسماعیل خان را از رسیدن به چوکی وزارت بازماند. از جمله این کمبودها مربوط به نیروهای کارآمدی است که نقداً به کار میآیند و خود این بنوبه خود مشکلات دیگری را برای ما بوجود میآورد و نارساییها و نابسامانیهای زیادی را، آنچه میتواند این نابسامانیها را تا حدود زیادی حل کند و راه را در مقابل آن کسی که بعنوان رئیس جمهور میخواهد حرکت کند هموار کند، کمک شما و حمایت و اعانت شما است.» ۲۳ مهر ماه مهدوی کنی از نخست وزیری استعفا داد تا دست رئیس جمهور جدید برای انتخاب نخست وزیر باز باشد.

  • استفتائات (۳ جلد)
  • پاس رونالدینیویی هاشمیان مقابل آقا کریم(عکس)
  • محمدی متخصص در گلزنی به سرخابیها(عکس)
  • استان تهران ۱۶ نماینده؛
  • استانهای آذربایجان غربی و کرمان هرکدام ۳ نماینده؛
  • آیا افزایش ظرفیت پزشکی کارگشاست؟
  • شرح دعای سحر
  • گل اول هوادار به استقلال (محمدی)

بههرحال لیست کامل اسامی اعضای فراماسون در وزارت خارجه، که در صندوق مخصوص وزیر بود، نیز به دست آمد. مجلس اول را بسیاری به نمایندگان نامدارش میشناسند، به آنانی که بعدها سکان اداره کشور به دست آنها افتاد، اما در همان مجلس نامهایی به یادگار مانده که گرچه زبانزد نشدند اما در یاد ماندهاند، یکیشان تنها رای مخالف به طرح عدم کفایت سیاسی بنیصدر را داد، صلاحالدین بیانی نماینده خواف و رشتخوار. سومین رئیس جمهور ایران همچون دومین آن، نماینده اولین مجلس جمهوری اسلامی بود؛ آیتالله سیدعلی خامنهای که با بیش از ۱۶ میلیون رای به ریاست جمهوری انتخاب شد و در مراسم تحلیفش در مجلس در روز ۲۱ مهر ۱۳۶۰ گفت: «رئیس جمهور را کمک کنید. آقای دکتر سنجابی پس از ماجرای بازداشت مجتبی طالقانی و بیرون رفتن آیتالله طالقانی از تهران استعفای خود را اعلام کرد. پس از دو یا سه هفته در جلسه شورای انقلاب آیتالله موسوی اردبیلی اظهار داشت با توجه به عدم همکاری کارمندان وزارت امور خارجه با آقای دکتر سنجابی، ما نگران برخورد آنها با شما نیز بودیم.

آقای دکتر سنجابی در شروع به کارشان در وزارت امور خارجه چهار نفر آقایان احمد سلامتیان، فرج اردلان، حسن لباسچی و مسعود امینی را به عنوان معاونان خود منصوب کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، سایت خبرآنلاین مطلبی با عنوان «تکذیب سخنگوی دولت تکذیب شد/ نمایندگان حاضر در جلسه با رئیسجمهور: رئیسی دستور بررسی انتصابات وزیر کار را داد: اعتراض تند تسنیم به سخنگو و عبدالملکی» منتشر کرده در حالیکه نه روی سایت و نه هیچ یک از حسابهای خبرگزاری تسنیم در شبکههای اجتماعی اثری از چنین خبر و مطلبی نیست و مطلب خبرآنلاین کاملاً جعلی است. دکتر علی حفیظی، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه شیراز نیز ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست و یادآوری اینکه دبیرخانه ستادی دانشگاههای منطقه ۷ کشور در حوزهی فرهنگی برعهدهی دانشگاه شیراز بوده است؛ اظهار داشت: درخصوص موضوع ازسرگیری آموزش حضوری، توجه به موضوع فرهنگی اجتماعی دانشگاهها از اهمیت بسیارزیادی برخوردار است؛ اما متاسفانه نگاه موجود در دانشگاهها بیشتر به امر آموزش و پژوهش بوده است؛ درحالیکه مشکلات روانشناختی به تبع شرایط پیش آمده در دوران شیوع همه گیری کرونا بسیار فراوان و شایان توجه است و این موضوع باید در وزارتخانه و دانشگاهها مدنظر قرار گیرد.

تبصره۱- کانون کارشناسان رسمی دادگستری و مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه موظف است هرساله از طریق سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به برگزاری آزمون کارشناسان رسمی اقدام نماید. به گزارش همشهریآنلاین به نقل از فارس، منابع کره جنوبی خبر دادند سئول و تهران در حال بررسی برگزاری اولین نشست کاری خود در ماه میلادی جاری (فوریه) برای حل و فصل مسائل مربوط به داراییهای مسدود شده ایران در بانکهای کره جنوبی هستند. این امر خود دال بر نبود ضابطه و ملاک در این زمینه است. همه کسانی که کشته شده اند، براثر درگیری بوده است.

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یکی از ایراداتی که شورای نگهبان به مصوبه مجلس مبنی بر واردات خودرو در ماده 4 داشت، مربوط به ارز بدون منشا بود که گفتند ابهام دارد و باید توضیح داده شود. اما آقای احمد سلامتیان یادداشتی برایم گذاشته بود که چند مسئله فوری را که باید رسیدگی میشد، نوشته بودند.

پژوهش جدیدی نشان میدهد میکروبهای روده به سنجابهای زمینی در خواب زمستانی کمک میکنند تا تودهی عضلانی و عملکرد آن را حفظ کنند. در دوره ناصری، اهمیت حوزه علمیه تهران و مدارس دینی تهران خیلی افزایش و توسعه یافت که اهمیت خود را تا عصر حاضر حفظ کرده است. در نهایت قرار شد وزارت امور خارجه زیر نظر خود نخستوزیر باشد و من با حفظ سمت معاونت نخستوزیر در امور انقلاب، سرپرست وزارت امور خارجه باشم. بعد از شروع به کار در وزارت امور خارجه، روزهای اول به آشنایی با محیط کار و کارمندان پرداخته شد.

1 – خريد و فروش رأي از قبيل هرگونه اقدام به خريد و فروش مستقيم و غيرمستقيم رأي، توزيع اقلام و لوازمي كه براي دريافت كننده جنبه انتفاعي داشته باشد و همچنين كمكهاي نقدي و غيرنقدي به اشخاص، اماكن عمومي و مذهبي و هيأتها و امور خيريه بعد از ثبت نام در انتخابات. با حرمت فراوان به نظریات دوستان عــــــــــــــــــــــــــرض میکنم : که زلمی رسول یک فرد ویا یک انسان است هیچ کار خلاف را انجام داده نمیتواند بلکه خود یک مامور است وبخاطر کار خوب گماشته شده است اگر خدمت کرد نام نیک کمائی میکند واگر خیانت کرد هم تاریخ شاهد آن خواهد بود. ای کاش زلمی رسول مخالف سایر اقوام نمیبود و کاش او از جمله هم اندیشان حزب بد نام و عقده ای افغان ملت نمیبود جناب زلمی رسول از جمله مشاورین خاص و قابل اعتماد ریس جمهور بودند که روزگار افغانستان به این حالت رسیده و فاصله میان دولت و مردم را اضافه نمودند، ایشان مسایل قومی را دامن زده و غیر پشتون ا را از راس ادارات دولتی بیرون نمودند.

انجنیر عبدالرحیم اوراز طوریکه شاید بیشتر سیاستمداران بفهمند یک کمونیست وفادار به جناح پرچم حزب دموکراتیک خلق افغانستان بود. این یک ادعای نادرستی بود و هر بار که مطرح میشد درباره آن توضیح دادهام. آقای مهندس بازرگان با من مطرح کردند و گفتند در شورای انقلاب شما نامزد شدهاید. آقای سنجابی در ۲۰ اسفند ۵۷ از وزارت امور خارجه استعفا داد.

در اول اردیبهشت ۵۸ به اتفاق آقای مهندس بازرگان به وزارت امور خارجه رفتیم و مراسم معرفی انجام شد. اگرچه شروع به کارم از همان روز اول اردیبهشت ۵۷ بود.

سال گذشته بود که مجلس شورای اسلامی پس از رکود ۸سال حاکم بر فضای ساختوساز مسکن، در قالب تبصره۱۸ قانون بودجه سال۱۴۰۰ نظام بانکی کشور و وزارت راه و شهرسازی را موظف کرد تا ۳۶۰هزار میلیارد تومان تسهیلات ساخت مسکن را به متقاضیان واقعی فاقد مسکن پرداخت کرده و زمینه بخش عمدهای از هزینه ساخت را مهیا کند. داشتن تخصص در رشته ی تجربی طب، چه ارتباطی به دیپلماسی و پست وزارت خارجه دارد!