بیش از ۱۰۰ دوره آموزش رایگان دیجیتال مارکتینگ

اما از آنجایی که گوگل آنالیتیکس در نسخه رایگان خود گزارشهای فراوانی را در اختیار کاربران قرار میدهد، خیلی از کسب و کارهای کوچک و متوسط به اطلاعات و گزارشهای بیشتر نیاز پیدا نمیکنند و در نتیجه از نسخه رایگان گوگل آنالیتیکس استفاده میکنند. البته این نرمافزار تحت وب نسخه پولی هم دارد که امکانات بیشتری را به آن اضافه میکند و همچنین نسخه رایگان آن شامل محدودیتهایی نیز میشود.

البته این خداحافظی همیشگی نیست شما با مدرس دوره دیجیتال مارکتینگ همیشه در ارتباط خواهید بود و در پروژه دیجیتال مارکتینگی که میگیرید همیشه پشتیبانتون هست و جوابگوی مشکلاتتون هست. تفاوت این روش با روش های دیگر در این است که شما به صورت آنلاین با مشتریان ارتباط برقرار می کنید و محصولات خود را تبلیغ می کنید.

اقداماتی که نسبت به اقدامات بازاریابی سنتی، هزینه کمتری دارند اما مزایای زیادی را برای هر کسبوکاری به ارمغان خواهند آورد و در درازمدت باعث رشد آن میشوند. بازاریابی موبایلی تقریباً به اندازه بازاریابی دیجیتال گسترده است و با بسیاری از انواع دیگر همپوشانی دارد. یک کمپانی SaaS معمولی تقریباً ۲۲ درصد حقوق می دهد، ۰ درصد به فروش می دهد و ۴۰ درصد هزینه های اضافی دارد، که تقریباً باعث می شود حدوداً ۲۹ درصد از ارزش زندگانی هر موکل برای آن ها باقی بماند. با دیجیتال مارکتینگ، میتوانید بازگشت سرمایه تقریباً هر جنبهای از تلاشهای بازاریابی خود را اندازهگیری کنید.

همانطور که پیشتر هم گفته شد، این کتاب، مجموعه کاملی از ۹ کتاب در رابطه با بازاریابی شبکههای اجتماعی است. آن شرکت در چه وضعیتی می باشد.بعد باید برای خودتان با توجه به هزینه ای که قرار است برای دیجیتال مارکتینگ صرف شود و همچنین در یک بازه زمانی مشخص هدف در نظر بگیرید.

رپورتاژ یکی از بروزترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ و سئو است که میتواند آثار مثبتی بر شرایط سایت شما از نظر تعداد بازدیدکننده و رتبهبندی گوگل داشته باشد. تبلیغات کلیکی یا Pay Per Click که PPC نیز نامیده میشود، روشی برای جذب کاربر و یکی از انواع تبلیغات عملکردی است. زمانی که برای یادگیری شاخه جدیدی اقدام میکنید، مهم است که اصول اولیه را از متخصصان آن حوزه بیاموزید. اگر پول آن را دارید، می توانید از پرداخت برای هر کلیک( PPC) برای تکمیل و تقویت کارهایی که برای بهینه سازی جستجوی طبیعی انجام میدهند استفاده کنید. شما همچنان میتوانید تبلیغات رادیویی سنتی یا تبلیغات مشابه را در کانالهایی مانند Spotify انجام دهید.

حالت پیشفرض این ماشین حساب بودجه ماهانه و نرخ بازگشت سرمایه بیزینس ما را نشان می دهد، با در نظر گرفتن این که بیزینس ما می خواهد ۲.۴۲۵.۵۰۰ دلار درآمد جدید از دیجیتال مارکتینگ را به صورت ماهانه داشته باشد و آن ها مصمم به انجام این کار هستند، فعالیت های بازاریابی آن ها در ماه باید بتواند حداقل ۱۰۰ فروش ایجاد کند. در بازاریابی وابسته، شما محصولات و خدمات افراد دیگر را تبلیغ می کنید و به ازای هر خرید انجام شده از طریق لینک های شما یک درصدی از سود فروش را کسب می کنید. در جلسات بعد توضیح کوتاهی از هر راهکار خواهیم داد و در بلوکهای یادگیری این کالج، به هر مهارت طی چندین جلسه آموزشی مسلط خواهیم شد.

در ابتدای مسیر آموزش بازاریابی دیجیتال با مبانی دیجیتال مارکتینگ شروع خواهیم کرد. در ابتدا بخشهای مختلف بازار مشخص میشوند، سپس آن دسته که به عنوان مشتری اصلی مدنظر ما هستند انتخاب و گلچین میشوند و آنگاه مشخص می کنیم که می خواهیم با کدام ویژگی نزد آنها شهره و شناخته شویم؟ با این حال تمام سهم محتوا، مربوط به وبسایت شما نیست، شبکههای اجتماعی هم در ترویج و انتشار محتوا و هم در تهیه محتوای مستقل نقش دارند و از بعضی جهات بر محتوای اصطلاحا وبلاگی پیشی میگیرند؛ از طرفی شما با پا گذاشتن به شبکه های اجتماعی با اینفلوئنسرهایی مواجه میشوید که تاثر آنها در صورت انتخاب درست به عنوان نوعی «سفیر تبلیغاتی کسب وکار» برکسی پوشیده نیست و این اعمال نفوذ از طرف آنها به وسیله شبکههای اجتماعی انجام میشود.

همانطور که در این مقاله اشاره کردیم، نحوهی انتخاب دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ برای کسانی که قصد ورود به این حوزه را دارند، بسیار حائز اهمیت است. در این دوره آموزش سئو را به صورت کامل میآموزید. شماهم اگر توی این قسمت قرار میگیرید نیازی به خوندن این بخش ندارید و میتونید سراغ بخش بعدی برید.

یکی از مهمترین انواع تبلیغات پولی، گوگل ادز است که در سراسر دنیا به منظور بازاریابی دیجیتال صفحات مختلف یک سایت مورد استفاده قرار میگیرد. حالا میتوانید با روشهای بازاریابی برونگرا مثل ارسال ایمیل (یا پیامک) به سراغ مشتری بروید. ویدئو میتواند در انتقال پیام شما بسیار موثر باشد زیرا ارتباط عاطفی با مخاطب ایجاد میکند و از بعضی متنها یا حتی یک عکس به یاد ماندنیتر است.