ثروتمندترین اشخاص دنیا – تیپس سنتر

همچنین ماسک در طی یک کنفرانس تلفنی گفت که انتظار دارد برای «چند سال آینده» مدیرعامل شرکت تسلا باشد. به سادگی میتوان متوجه شد که ایلان ماسک الهام دهنده نخست پسرعموهای خود برای راهاندازی این شرکت بوده است. پس از این پرتاب موفق، کمپانی spaceXبه تاریخ سازی در سالهای ۲۰۱۲ و ۲۰۱۵ ادامه داد و موفقیت های دیگری را نیز خلق کرد. الیسون پس از خرید 3 میلیون دلار از سهام تسلا (Tesla) در اوایل سال 2018، در دسامبر همان سال به هیئتمدیره تسلا پیوست. بنابراین در سال ۱۹۹۹ و زمانی که تکنولوژی در اوج پیشرفت بود، تیم مدیریت، کمپانی را به شرکت Comapaq به ارزش خالص ۳۰۷ میلیون دلار و ارزش سهام ۳۴ میلیون دلار فروخت. علاوه بر این، ماسک تا امسال سهم چندانی از تسلا را واگذار نکرده بود و به همین دلیل با افزایش چشمگیر ارزش سهام تسلا و تبدیل شدن به باارزشترین شرکت خودروسازی، ماسک به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شده است.

  • منبع ثروت: موسس مایکروسافت
  • سن: ۴۷ سال
  • ارزش خالص: ۹۱٫۳ میلیارد دلار
  • بیل گیتس (Bill Gates)
  • +Google : شبکه اجتماعی گوگل
  • تاریخ تولد: ۷ ژوئن ۱۹۴۸ (۷۰ سال)
  • Google Maps: بهترین سرویس نقشههای وب

ایلان ماسک 50 ساله تنها یک سال زمان نیاز داشت تا خود را از رتبه 50 مین فرد ثروتمند به رتبه اول برساند! در آن زمان اینترنت به سرعت در حال پیشرفت و گسترش بود و هنوز کسی نتوانسته بود از آن درآمد چشمگیری کسب کند. آیا میتوان به راه اندازی خط تولید تسلا در ایران امیدوار بود؟ او میافزاید: معمولا با تغییر مسئولان در کشور، برنامهها نیز متوقف میشود؛ در نتیجه شرکتها نمیتوانند برای حضور طولانیمدت در ایران برنامهریزی کنند. هانی پات نیز نوع دیگری از کلاهبرداریهای حوزه رمز ارزها است.

پدر او «ارول ماسک» مهندس برق، خلبان، ملوان، مشاور و توسعهدهندهی املاک آفریقای جنوبی است. توسعه دهندگان بیبی دوج میگویند که این توکن چند ترفند و درس از پدر میم خود،دوج یاد گرفته است و میخواهد پدر خود را با نشان دادن سرعت بهبودیافته جدید تراکنشها و دوست داشتنی بودن تحت تاثیر قرار بدهد. این در حالی است که به نظر میرسد برخی از صحبت های او همزمان میتواند جنبه شوخی هم داشته باشد!

به نظر شما دلیل موفقیت اقتصادی این افراد چیست؟ این شرکت در سال ۲۰۰۳ تاسیس شد. ماسک در سال ۲۰۰۸ مدیر عامل شرکت تسلا شد و موفقیت او در طراحی اولین ماشین برقی، فروش ۲۵۰۰ دستگاه در ۳۱ کشور دنیا را در پی داشت. ایلان ماسک از این معامله ۷% میزان فروش یعنی ۲۲ میلیون دلار دریافت کرد. ایلان خودروها را طوری طراحی کرد که همه را شگفت زده میکرد و این شگفتی باعث شد که ایلان یک سری از قسمتهای خودرو مثل چراغهای جلو و عقب خودرو بود که به طور خلاقانه از این خودرو که به گونهای حذف کند.

این کارشناس خودرو میگوید: حتی در صورت رفع تحریمها نیز با توجه به ضعفهای داخلی، نمیتوان به شکلگیری چنین همکاریای در ایران امیدوار بود. عماد جعفری، کارشناس خودرو نیز در گفتگو با پول و تجارت، راه اندازی خط تولید تسلا در ایران را ناممکن میداند. تسلا به ایران میآید؟ به گزارش پول و تجارت، رسانههای ترکیه از جدی شدن برنامههای مربوط به راه اندازی خط تولید تسلا در این کشور خبر میدهند. او در برنامههای خود پیش از کسب رای اعتماد مجلس، اهداف کوتاهمدت و میانمدتی را در این زمینه مشخص کرد. لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهدهی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند.

حتی بعضی کشورها در نظر دارند که تولید خودروهای گروه دوم را ممنوع کنند. ماسک به سرمایهگذاران گفت: از نظر اولویت محصولات فکر میکنم در واقع مهمترین توسعه محصولی که امسال انجام میدهیم ربات انساننما «اپتیموس» است. جعفری میافزاید: در گذشته نه چندان دور، قطعهسازانی در کشور وجود داشتند که برای تولید محصولات خود، با شرکتهای بینالمللی همکاری میکردند و حاصل آن را به بازارهای اروپایی نیز میفرستادند. او میافزاید: آنها میتوانند با ایجاد خطوط تولید در این کشور، محصولات خود را با قیمت مناسب در بازار ترکیه و منطقه عرضه کنند. از آن سو انحصار موجود در این حوزه باید شکسته شود. این یعنی در ایران هر ماه باید حدود ۳ میلیون تومان هزینهی اشتراک اینترنت بپردازیم که به واقع بسیار گران است.

تنها هدف از طرح اینگونه وعدههای غیرعملی و غیرکارشناسی، درخواست منابع و حمایتهای مالی برای این صنعت است. طرحهایی تنها برای جذب منابع مالی! او ادامه میدهد: اما در ایران، ورود مقاماتی مانند وزیر صمت به این موضوع، نشاندهنده تداخل بحث سیاستگذاری و تولید است و نتیجه آن نیز تنها میتواند هدر رفت منابع مالی باشد. وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران نیز روی کاغذ، طرحهای بزرگی برای تولید اینگونه خودروها در کشور دارد. او ادامه میدهد: وزیران صمت در دولتهای مختلف، به ایران خودرو و سایپا و «قطعهبازان» وابستگی دارند. این کارشناس خودرو میگوید: مسئولان ایرانی، شناخت دقیقی از چگونگی تعامل با شرکتهای خارجی و الزامات تجارت بینالمللی ندارند و نگاه آنها به مسائل، کوتاهمدت است. بنابراین دوباره موضوع فروش کمپانی پیش کشیده شد و این بار در ماه اکتبر سال ۲۰۰۲، کمپانی پی پال به ebay فروخته شد.

هم مدیرعامل مجموعه ای از شرکت های دانش بنیان و سودده است و هم در خرید و فروش رمزارزها فعالیت می کند. ماسک این بار ۱۶۵ میلیون دلار از فروش PayPal سود کرد. در سالهای گذشته به این دلیل که توانستی از عطش ما برای زندگی در دنیایی با ماشینهای الکتریکی و سفر در فضا استفاده کنی در میان میلیاردرها شهرت زیادی به دست آوردی، اما اخیرا چهره محتاطانهای که در میان مردم ساختی از میان رفته و مردم تو را مانند یک انسان خودشیفته و تشنه توجه میدانند.» ناطقان: ایلان ماسک زمانی در جامعه رمزارزها مورد احترام بود، اما حالا به دلیل تاثیر زیادی که بر نوسانات قیمت رمزارزها دارد مورد انتقاد قرار گرفته است. او حتی در سال ۲۰۱۳ اعلام کرد که به کمپانی های اتوموبیل سازی دیگر اجازه خواهد داد تا از الگوی تکنولوژیک کمپانی تسلا برای توسعه ساخت ماشین های برقی استفاده کنند.