ثروتمندترین زنان جهان در سال 2022 به انتخاب مجله فوربز

ما امروزه اینترنت و شبکههای مختلف مرورگر با با اسم گوگل میشناسم. از فروش اوراق بهادار تسلا پس از نظرسنجی انجام شده توسط ماسک در توییتر در مورد فروش 10 درصد از سهام این شرکت اطلاع حاصل شد، اما همانطور که CNBC اشاره کرده ، قبلاً فروش آنها برای ماه سپتامبر برنامه ریزی شده بود.ایلان ماسک، بنیانگذار تسلا، روز شنبه در توییتی نوشت: «اخیراً صحبتهای زیادی در مورد سودهای محقق نشده بهعنوان ابزار فرار مالیاتی مطرح شده است” و بنابراین او پیشنهاد فروش 10 درصد از سهام تسلا را مطرح کرده و آماده است بر اساس نظرسنجی نتیجه از کاربران اینترنت تصمیم بگیرد.” “و فرق نمی کند که این نتیجه چه باشد.” بیش از نیمی از شرکت کنندگان در نظر سنجی (57.9٪) از فروش سهام تسلا حمایت کردند.وال استریت ژورنال خاطرنشان کرد که طبق گزارش FactSet، ایلان ماسک بزرگترین سهامدار تسلا است و حدود 17 درصد از این شرکت را در اختیار دارد که حدود 200 میلیارد دلار تخمین زده می شود.ماسک در توضیح پیشنهاد خود اشاره کرد که راه دیگری برای پرداخت مالیات ندارد.

بر اساس تجزیه و تحلیل آژانس بین المللی انرژی، تا پایان سال ۲۰۲۰ حدود ۶.۷ میلیون وسیله نقلیه الکتریکی باتری دار (BEV) در جادههای سراسر جهان وجود داشت که از جمله ۱.۱ میلیون خودرو در ایالات متحده بوده است. البته ماسکها برای تأسیس این شرکت حدود 28 هزار دلار از پدرشان قرض گرفتند. ماسک در واکنش به اظهارات اخیر دیوید بیزلی، مدیر برنامه جهانی غذا، در توییتر نوشت: اگر این نهاد با ارائه مدارک کافی و شفاف بتواند توضیح دهد که شش میلیارد دلار دقیقا چگونه معضل گرسنگی در جهان را حل میکند، من همین حالا سهام تسلا را میفروشم و آن را عملی میکنم. به گزارش کریپتو پوتیتو، ایلان ماسک دو روز پیش از میلیونها دنبالکننده خود در توییتر خواست نظرشان را درباره فروش ۱۰ درصد از سهام تسلا بگویند.

  1. منبع درآمد: تسلا، اسپیس ایکس
  2. تاریخ تولد: ۲۹ اکتبر ۱۹۷۱
  3. ارزش خالص دارایی: 199.9 میلیارد دلار
  4. سن: ۶۳ سال

به گزارش تابناک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان – پس از اینکه شرکت خدمات مالی Credit Suisse در سهام تسلا شریک شد، سهام شرکت خودروسازی الکتریکی تسلا بیش از ۱۰ درصد افزایش یافت و بر روی ۹۳۶.۷۲ دلار بسته شد. پس از آن، ارزش سهام تسلا کاهش یافت و سرمایه این شرکت به زیر 1 تریلیون دلار سقوط کرد.شرکت آمریکایی تسلا موتورز در سال 2003 به عنوان توسعهدهنده و سازنده خودروهای الکتریکی و فناوریهای مرتبط تأسیس شد. پس از آنکه ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا، نسبت به قرارداد بزرگ خود با شرکت هرتز گلوبال ابراز تردید کرد، سهام تسلا کاهش یافت و ممکن است این ضرر به ۳۰۰ میلیارد دلار نیز برسد. ایلان ماسک مدل جدید ماشین برقی Roadster را نیز معرفی کرد.

به گزارش cnbc، سهام تسلا قبلاً در ماه ژانویه تقریباً ۲۰ درصد کاهش یافته بود که علت آن فروش سهام عنوان شده بود همچنین پس از اینکه ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت، در آخرین تماسهای درآمدی شرکت گفت که تسلا در سال ۲۰۲۲ هیچ خودروی مدل جدیدی از جمله Cyberbtruck را که یک پیکاپ آزمایشی است، به مشتریان تحویل نخواهد داد، سهام تحت فشار قرار گرفت. ماسک گفت تسلا هیچ مدل خودرو جدیدی را در سال ۲۰۲۲ معرفی نخواهد کرد؛ زیرا بر حفظ تولید مدلهای فعلی خود تمرکز کرده است.

او که همیشه بهعنوان یکی از طرفداران برجسته بیت کوین شناخته میشود، با وفادار ماندن به ماهیت خود، به ماسک پیشنهاد کرده است که با کل این ۲۵ میلیارد دلار، بیت کوین بخرد و کل مبلغ موجود در ترازنامه تسلا را به این ارز دیجیتال تبدیل کند. مکس کیزر، مجری برنامه کیزر تی وی (Keiser TV) و طرفدار قدیمی بیت کوین که پیش از این از تصمیمات ایلان ماسک برای توقف پذیرش این ارز دیجیتال انتقاد کرده بود، به توییت جدید مدیرعامل تسلا واکنش نشان داده است. فرارو- تسلا تاکنون حوزههای مختلفی از دنیای فناوری را تجربه کرده و اغلب موفقیتهای چشمگیری را نیز در این حوزهها کسب کرده است، اما اخیراً شایعاتی که منشأ آنها خود ایلان ماسک است نشان میدهد که این شرکت در حال توسعه اولین گوشی هوشمند خود میباشد.

بنابر گزارش بلومبرگ، ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا، به اظهارات یک مقام سازمان ملل مبنیبر اینکه فقط دو درصد از داراییهای او میتواند به رفع معضل گرسنگی در جهان کمک کند، واکنش نشان داد. به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس به نقل از واشنگتن تایمز، ایلان ماسک، غول فناوری علاوه بر مشاغل خود به عنوان مدیرعامل سازنده خودروهای الکتریکی تسلا و سازنده سفینه فضایی اسپیس ایکس، یک نمایش جدید ترتیب داده است. و «اسپِیس اکس»(SpaceX) مأموریتی را آغاز کرده تا فضانوردان را به ایستگاه فضایی بین المللی بفرستد. به گزارش اسپوتنیک، این خبر را شبکه تلویزیونی CNBCبا استناد به اسناد مالی منتشر کرده است.اعلام شده است که ممکن است ماسک بیش از 930000 برگه سهام خود را پس از متهم شدن به فرار مالیاتی فروخته باشد. طوری که این شبکه تلویزیونی تاکید می کند، میلیاردر آمریکایی همچنان بیش از 170 میلیون از برگه های سهام این شرکت را در اختیار دارد.