جدیدترین خبرهای «توافقات سياسي

لایه روی از چرم و یا جیر است که دوام قابل توجهی نسبت به انواع دیگر پوتین دارند. العربی الجدید” در پایان مینویسد: “اکنون در حالی که سه ماه تا پایان مدت تصدی مقام وزیر خارجه توسط ظریف باقی مانده، پیامدهای مصاحبه فاش شده او برایش نامشخص هستند؛ هنوز مشخص نیست که چه فرد یا افرادی این مصاحبه را فاش کردند. طلاق توافقی، طلاقی است که با رضایت کامل زوجین و بر مبنای توافقات مشترک آنان در یک دادخواست واحد و یا توسط وکیل دادگستری انجام می گیرد. کیروش بعدها از این حضور هم بهطور زیرپوستی انتقاد کرد و گفت که عدهای از مسئولان فقط برای عکسگرفتن با ما آمدند، ولی کمکی به حل مشکل ما نکردند. به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از الجزیره، رئیس پارلمان ونزوئلا اعلام کرد مذاکرات بین دولت و مخالفان با هدف حل بحران سیاسی طولانی مدت در این کشور «به توافقاتی جزئی» منجر شده است. آنها در ایران با هم ازدواج کردند اما پس از آن به نیویورک نقل مکان نمودند او علاوه بر زبان مادری خود، یعنی فارسی، بر زبان انگلیسی مسلط است. وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: از روز گذشته در جلسه مشترک دو جانبه، کار را آغاز کردیم و کارشناسان در حوزههای مختلف ایران و ترکمنستان بررسیهای لازم را انجام و پیشنویس سند را تدوین کردند و امروز این سند به امضای دو کشور رسید.

به گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، جبهه پنجشیر به رهبری احمد مسعود در افغانستان امروز سه شنبه با انتشار بیانیه ای در شبکه توییتر اعلام کرد که دولت سابق افغانستان تحت پوشش مذاکرات مصالحه ملی، با طالبان توافقاتی انجام داده است. به گزارش گروه سیاست خارجی «خبرگزاری دانشجو»، رویی ماشه ته وزیر امور خارجه پرتغال که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است ،با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد. امروز علاوه بر مقامات با احزاب عراقی دیدار خواهم داشت و انشاءالله فردا به اقلیم کردستان عراق خواهم رفت و با برادران اقلیم گفتوگو خواهم داشت. ظریف عنوان کرد: این نشانگر عمق و گستره روابط ایران و عراق و مردم عراق و اقشار سیاسی عراق و گروههای مختلف مذهبی عراق است و امیدواریم این روابط هر چه بیشتر گسترش یابد و به نفع هر دو کشور به صلح و امنیت منطقه کمک کند. افشای این مصاحبه، اما میتواند آینده سیاسی ظریف را دچار مشکل کند و ضربه سختی بود که بر وی وارد شد.

در نتیجه ی این عمل شنیع الیزابت در طول دوران اسارت خود ۷ بار حامله شد و سه کودک او به نام های کرستین، استفان و فلیکس نیز در طول دوران اسارت مادرشان با او همراه شدند. وزیر امور خارجه روابط دوجانبه سیاسی و همچنین نحوه اجرایی شدن توافقات جمهوری اسلامی ایران و چین در خصوص همکاریهای اقتصادی را هدف سفر خود به پکن معرفی کرد. وی دیپلمات و وزیر امور خارجه کنونی کشورمان ، عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر و استاد میهمان دانشکدهٔ حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران است. به گزارش ایرنا، «محسن بهاروند» سفیر ایران در لندن یکشنبه شب با انتشار پیامی در حساب اینستاگرامی خود نوشت: همه کشورهای عضو برجام حتی دولت فعلی آمریکا هم قبول دارند که رفتار ایالات متحده پس از انعقاد برجام در عدم اجرای تعهدات خود یک اقدام یکجانبه خودسرانه، غیرقانونی و غیر سازنده بود. علیرغم اذعان آژانس بینالمللی انرژی اتمیبه پایبندی ایران به تمامی تعهداتش، دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا در تاریخ هجدهم اردیبهشتماه سال ۱۳۹۷ به صورت یکجانبه از این توافق بینالمللی که مورد تایید شورای امنیت سازمان ملل بود، خارج شد. حادثهای که در واقع بهانهای برای جریان حاکم بر کشور شد تا از نشستن هیات مذاکره کننده ایرانی پشت میز مذاکره مستقیم با آمریکا که پیش از آن دستکم در مورد برجام مجوزش صادر شده بود، جلوگیری کنند.

وی با اینحال بار دیگر توپ را به زمین ایران انداخت و گفت که زمان برای بازگشت به برجام رو به اتمام است و ادامه داد: «ما به وضوح به ایران گفتهایم که تنها چند هفته برای بازگشت به برجام زمان داریم». بعدها گفتند تعداد وزيراني که در روزهاي آخر دولت عزل شده بودند چهار نفر هستند ولي در پايگاه اطلاعرساني دولت تنها نام وزير وقت اطلاعات يعني غلامحسين محسني اژهاي ديده ميشد. «سیدعمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق، در دیدار سیدمحمود علوی، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران، تحولات سیاسی منطقه و روابط عراق و جمهوری اسلامی ایران را بررسی کرد. وی گفت: روابط بسیار نزدیک داریم، مردم ایران و عراق در برابر دشمنان مشترک از صدام گرفته تا داعش با هم و در کنار هم مبارزه کردند و موفق شدند و همکاریهای متعدد سیاسی و اقتصادی و فرهنگی داریم. در منطقه ما یکی از مهمترین کشورها برای ایران، جمهوری عراق است.