جملاتی زیبا از ایلان ماسک – ویرگول

اخیرا مدارکی دال بر اینکه چارلز کچ قصد دارد در شکل سیاستهای آمریکایی ۴۰ سال پیش (یعنی زمانیکه او اقدام به ایجاد استراتژیها و فعالیتهای آزادیخواهانه کرد) تغییر ایجاد کند، مطرح شده است. همانطور که گفتیم شناخت افراد موفق و پولدار میتواند تاثیر بسیار مثبت و بسزایی بر روی زندگی ما داشته باشد. ماسک بر آینده این شرکت آنقدر اطمینان داشت که 100 میلیارد دلار از خود بر روی این شرکت سرمایهگذاری کرد. وی بعداً در توئیتر نوشت که در حال کار بر روی پیشنهاد استفاده شخصی تسلا با “گلدمن ساکس” و “سیلور لیک” بهعنوان مشاور مالی است. البته در این بین شما علاوه بر داشتن تلاش و پشتکار باید اطلاعات و تجاربی را نیز به دست بیاورید. ایلان ماسک علاوه بر حضور در مصاحبههای مختلف با رسانهها و گاهی حضور جنجالی در دورهمیهای مختلف، از توییتر نیز برای ارتباط با دیگران استفاده میکند.

  • شغل رئیس، L’Oreal
  • عضو هیئت مدیره
  • ثروت: ۶۸ میلیارد دلار
  • رئیس بانک آروست
  • منبع درآمد: شرکت برکشایر هاتاوی
  • وارن بافت (Warren Buffett)
  • ثروت: ۱۰۴ میلیارد دلار
  • متولد: ۱۲ ژانویه ۱۹۶۴

او با ثروتی بالغ بر ۵۳ میلیارد دلار در رتبه ۲۲ افراد ثروتمند جهان قرار دارد. در حال حاضر ۵۲ فرد با ثروت بالای ۲۰ میلیارد دلار در جهان وجود دارند و برای قرار گرفتن در بین ۱۰۰ فرد ثروتمند جهان باید دست کم ۱۴.۴ میلیارد دلار ثروت داشت. به این دلیل ما به صورت جزئی و ریز به ریز این اطلاعات را مورد بررسی قرار خواهیم داد تا شما بیشتر با این افراد آشنا شوید و همچنین با مجموعهای از افراد معروف و ایدههای پرسود دنیا نیز آشنا شوید.

چرا که تمامی ارزش ها، علایق، تیپ های شخصیتی و هوش های مختلف افراد را مورد بررسی قرار می دهد و در نهایت با توجه به تمامی آن ها، رسالت زندگی و استعداد هر فرد را مشخص می کند. این دانشجو در این حساب کاربری و با استفاده از یک ربات، پرواز جت شخصی ایلان ماسک را ردیابی می کرد. خانواده ایلان، پنج نفره بود و ایلان اولین فرزند این خانواده به حساب میآمد. به گزارش بلومبرگ حساب های جعلی به نام ایلان ماسک بیشتر از 2 میلیون دلار از مردم کلاهبرداری کرده اند حجم ضرر های مالی فعالان بازار کریپتوکارنسی به خاطر توییت های جعلی منتسب به ایلان ماسک چندین برابر بیشتر است. به گزارش تابناک به نقل از یورونیوز، نشریه اقتصادی فوربس ایالات متحده در یکی از تازهترین گزارشهای خود در ژانویه سال ۲۰۲۲ میلادی فهرست ثروتمندترین افراد جهان را ارائه داده است که بر این اساس جفبزوسف بنیانگذار و مالک شرکت آمازون با ۱۷۷ میلیارد دلار ثروت در صدر قرار دارد.

فوربس در این گزارش با اشاره به تحولات مهم سال ۲۰۲۱ میلادی مانند تداوم همهگیری ویروس کرونا، افزایش بهای ارزهای دیجیتال و افزایش سرسام آور قیمت سهام اشاره میکند و مینویسد که در این سال، تعداد میلیاردرهای جهان به رقم بیسابقه ۲۷۵۵ نفر افزایش یافته که ۶۶۰ نفر بیشتر از میلیاردرهای سال ۲۰۲۰ میلادی است. او توضیح میدهد: “ارزشمندترین دارایی ما مردممان هستند اگر ما مراقب آنها باشیم، آنها نیز از کسب و کار ما مراقبت میکنند. آنچه که ما برای مردم انجام میدهیم همان چیزی است که ما برای مشتریان خود انجام میدهیم. بردهای کارکنان ما برد برای مشتریان ایجاد میکند.” مانند ماسک، زمانی را برای خارج شدن از گوشهی دفتر خود صرف کنید تا سنگ بنای کسب و کار خود را از طریق کارکنان و روابط مشتری ایجاد کنید.

او فعل خواستن را در هر مرحله از زندگیاش صرف میکند و نمیگذارد کسی یا چیزی مانع رسیدن به هدفهایش شود. پس از اتمام فعالیتهای او در منصب شهرداری، به بلومبرگ بازگشت و ثروت خود را در مسیر احیای رسانه و قرار دادن شرکت در مسیری تازه صرف کرد. او در شمار ثروتمندان بسیار بخشنده قرار دارد و حدود ۱,۲ میلیارد دلار بودجه و کمک مالی به تحقیقات در مورد سرطان، بیمارستانها، امور فرهنگی و … همچنین به تسلا گفته شد که راهی برای اظهارات عمومی ماسک در مورد این شرکت برقرار کنند. ایلان در مدرسه هم مورد آزار و اذیت قرار میگرفت.

تا اطلاعات بسیار کاملی را در این باره در اختیار شما علاقهمندان قرار دهیم. و پلههای ترقی را طی کنند تا به جایگاهی که امروز قرار دارند برسند. بعدها در آگوست ۲۰۱۶ تصمیم گرفت حضور پررنگتری در این حوزه داشته باشد و از طریق شرکت تسلا، سولارسیتی را تصاحب کرد تا زنجیرهی تامین تسلا را کامل کند. یکی از این تصمیمات جذب سرمایهگذاران جدید در سال ۲۰۰۸ از جمله سرشناسترین آنها یعنی کمپانی آلمانی دایملر آگ (Daimler AG) و دیگری شرکت تویوتا بود که هر یک حداقل مبلغ ۵۰ میلیون دلار به سرمایه تسلا افزودند. به تازگی یکی از شرکتت های سرمایه گذاری بیت کوین فاش کرد که به ایلان ماسک پیشنهاد داده است تا برای برای تسلا مقداری بیت کوین خریداری کند و او نیز این پیشنهاد را پذیرفته است!

در حقیقت او ادعا میکند اگر روزی مطمئن شود اسپیس ایکس بدون او نیز میتواند به سطوح بالایی از موفقیت برسد، به عنوان اولین فرد به مریخ سفر خواهد کرد حتی اگر نتواند به زمین بازگردد. البته در این زمینه بحثهایی مبنی بر اینکه این سازمان خیریه غیرانتفاعی نیست، وجود دارد اما این اولین بار نیست که این زوج خیرخواه در اقدامات بشردوستانه فعالیت دارند. اولین شرکت ایلان به نام Zip2 است که کاربرد آن راهنمای آنلاین شهری و سپس وظیفه تولید محتوا را برای سایت های تازه تاسیس The New York Times و Chicago tribune را به عهده داشته است. چارلز به همراه برادرش مدیریت مجموعهی صنایع کُچ را برعهده دارد و صاحب دومین شرکت خصوصی برتر جهان است.

منبع ثروت: ارثیه، خودساخته، صنایع کُچ. حوزهی فعالیت این صنایع مختلف بسیار متنوع است: تولید مواد خام برای تولید البسه تا مواد نفتی-شیمیایی و حتی نوعی از ظروف و فنجانهای کاغذی. درآمد حاصل از فروش این شرکتها ۱۱۵ میلیارد دلار است و حیطهی فعالیت آنها از تولید کود تا فنجانهای کاغذی، آسفالت، بیودیزل و … اسلان در سال 2002 این شرکت را تأسیس کرد تا هزینه حمل و نقلهای فضایی را کاهش دهد و مردم بتوانند بهتر و سادهتر به سیاراتی چون مریخ سفر کنند و آنها را فتح کنند. کامپارد از ابتدا در نظر داشت که یک شرکت جاودان تأسیس کند، آن را از بازار بورس دور نگه دارد و حالت خیریه را در مدیریت این خردهفروشی را در قالب نمایندگیها و فرانشیز حفظ کند و تحت عنوان بنیاد اینگکا ادامهی حیات بدهد.