جو بایدن کیست؟

او همچنین در پاسخ به سوالی درباره مذاکره مستقیم ایران و آمریکا اظهار داشت: «سیاست ایران تا امروز این است که آمریکا باید نشان دهد که از مسیر غلط گذشته به صورت عملی برگشته و تا مادامی که این اتفاق نیفتد در میز برجام جایی ندارد و این اعتماد و شناسایی را آمریکا باید با اصلاح رفتارش کسب کند. اما کسی که از برجام خارج شده است آمریکا است و باید با لغو تحریمها گام اول را بردارد بدون بلند و تحریمها، چه با تعیین ضربالاجل و چه بدون آن، اتفاق جدیدی در مذاکرات رخ نمیدهد. الیزابت هشت ساله بود که برای اولین بار با همسر آینده اش فیلیپ، دوک ادینبورگ، شاهزاده سابق یونان و دانمارک آشنا شد. رزماری از شدت اذیت و آزارهایی که شوهرش در حق دخترشان روا می داشت اطلاعی نداشت اما بارها از الیزابت شنیده بود که روزی به تنهایی خانه را ترک خواهد کرد. چگونگی رفتار و گفتار دولت امریکا در مسألهی هستهئی و مذاکرات طولانی و ملالآور آن، نشان داد که این نیز یکی از حلقههای زنجیرهی دشمنی عنادآمیز آنان با جمهوری اسلامی است. از سوی دیگر رئیس جمهوری روسیه در مقاله ای خاطرنشان کرده: مسکو و پکن حجم پرداخت ها با ارزهای ملی خود را افزایش خواهند داد و ساز و کاری را بوجود آورده اند که امکان کاهش حداکثری تاثیر منفی تحریم های یکجانبه را فراهم کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین در مورد سفر رییس جمهوری به روسیه گفت: سفر رییس جمهور به روسیه بسیار حائز اهمیت است و در مسیر سیاست خارجی متوازن دولت است. خطیب زاده در پاسخ به سوالی درباره حاکمیت ملی سوریه گفت: حاکمیت ملی سوریه باید برای همه کشورها مورد احترام واقع شود، ما سازوکاری در مورد سوریه داریم که بر اساس آن همه اختلافات حل و فصل میشود. تمام خاطرات من به قبل از تصادف و بعد از تصادف تقسیم میشود. 3 مکانیسمی است که هم ارمنستان و هم ترکیه در آن حضور دارند و ایران هم همیشه از کاهش تنش میان همسایگانش استقبال میکند. در جریان این دیدارها و رایزنیها در وین، معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی که در راس هیئتی برای گفتوگو در مورد داراییهای بلوکه شده ایران به وین سفر کرده است، روز گذشته نیز با روسای هیئتهای مذاکرهکننده در هتل ماریوت وین، دیدار کرد. از این رو، الیزابت و دوستش یک روز تصمیم گرفتند که فرار کرده و به شهر وین بروند.

در سال ۱۹۸۹ میلادی دیوار برلین فرو ریخت و یک سال بعد از آن پوتین به شهر لنینگراد بازگشته و به عنوان یکی از معاونان اولین شهردار دموکراتیک لنینگراد به نام آناتولی سوبچاک (Anatoly Sobchak) که قبلا استاد حقوق پوتین بود مشغول به کار شد. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در این کنفرانس مطبوعاتی پس از گفت و گو با ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان، گفت که نقض حقوق بشر در اوکراین سیستمی شده است. جو بایدن و نیلیا هانتر سال بعد، یعنی در ۱۹۶۶ با هم ازدواج کردند. سخنگوی وزارت خارجه ایران با بیان اینکه این کشور آمادگی دارد تا سفارتخانه خود را در عربستان بازگشایی کند، اظهار کرد: «اکنون تمرکز بر آغاز فعالیت نمایندگی ایران نزد سازمان همکاری اسلامی در جده است و دیپلماتهای ما ویزا گرفتند که این مساله امکان سنجی انجام شود. خطیبزاده در خصوص اجرایی شدن تفاهمنامه 25 ساله بین ایران و چین گفت: «در 5 ماه گذشته در دولت وزارتخانههای مختلف مسئول شدند تا روی قراردادهای مختلف کار کنند و از این زمان این تفاهمنامه وارد فاز اجرایی شد که دو طرف تفاهم کردند بعد از چندین ساعت گفتوگوی تفصیلی در چین مشترکا آغاز اجرایی شدن این تفاهم را اعلام کنند. وی هجمه در فضای مجازی علیه سفر رئیسجمهور به روسیه را که طی روزهای گذشته توسط برخی وابستگان به یک طیف سیاسی خاص داخلی نیز به صورت برجسته دنبال میشد به دلیل نتایج خوب سفر عنوان کرد.

جلسات به صورت دو جانبه و چند جانبه طی روزهای گذشته در این جریان داشته و نمایندگان کشورهای مشارکت کننده در این گفتوگوها در اولویت موضوع لغو تحریمهای غیرقانونی و ظالمانه آمریکا علیه ایران تاکید دارند. سخنگوی وزارت خارجه ایران همچنین گفت: «اختلافات مهمی در وین باقیمانده و مهمترین اختلاف سرعت نامناسب طرفهای مقابل به ویژه آمریکاست. تمرکز جلسات در چهار مورد بوده است و در این تنفس هم جلسات کارشناسی در وین قطع نبود. ژان ایو لودریان وزیر امور خارجه فرانسه در مصاحبه گفت که در مذاکرات وین پیشرفت حاصل شده ولی زمان رو به پایان است. نمایندگان روسیه و چین پس از پایان مذاکرات در هتل کوبورگ به خبرنگاران گفتند که مذاکرات رو به جلو و در حال پیگیری است. خداوندِ بزرگ را شاکریم که این زمستانِ سختی و رنج؛ با پایانِ زمستانِ طبیعت، رو به پایان است. بنابراین آینده منطقه را توأم با امنیت بیشتر و صلح و ثبات بیشتر میبینم. آقای هاشمی رفسنجانی آن زمان پیش چشم مردم احترام داشت، آقای موسوی نخستوزیر دوران جنگ تحمیلی بود، آقای کروبی ۸ سال رئیس مجلس شورای اسلامی بود، آقای خاتمی هشت سال رئیس جمهور بود و چهرههایی از این قبیل و در این تراز که توسط سرویسهای جاسوسی دشمن مدیریت میشدند، به چشم میدیدند که در خیابانها به نوامیس مسلمین و شیعه چه میگذرد، اموال مسلمین به آتش کشیده میشود، امنیت نظام به خطر افتاده است، آنها به گوش خود میشنیدند که سران طاغوت در دنیا و اروپا از فتنهگران حمایت میکنند، امام مسلمین برای همه اینها سفیر و پیام فرستاد که این حمایت دشمن را محکوم کنید، اما یک نفرشان محکوم نکردند به بهانه تقلب در انتخاباتی که ۸۰ درصد مردم آمده و رأی داده بودند.