دولت احمدی نژاد – پرسمان

شک دارم. اما حداقل شاهد ثبات روابط میان ایران و آمریکا و شاید مذاکراتی بر سر موضوعاتی غیر هسته ای خواهیم بود. با این حال مقام های ایرانی به صورت رسمی و غیر رسمی اظهارات مقام های اسرائیلی مبنی بر سرقت اسناد سری هسته ای ایران را رد کرده بودند. این سخنان در کنگره آمریکا و روز سه شنبه بیان شده و یکی از مقامات شرکت کننده در این جلسه محتوای آن را در اختیار وال استریت ژورنال قرار داده است؛ جلسه ای که در آن نمایندگانی از کمیته سیاست خارجی، کمیته خدمات مالی، خدمات نظامی و برخی از مقامات ارشد دیگر در ایالات متحده نیز حضور داشته اند.

لازم است به این نکته توجه کنیم که در زبانشناسی موضوع دال (کلمه)، مدلول(مابهازای خارجی آن کلمه) و سلسلهای از نشانهها مورد بررسی قرار میگیرد. در این مقطع، بر اساس سد نفوذ آیزنهاور رئیس جمهور وقت آمریکا، برای جلوگیری از گسترش کمونیسم لازم است کشوری مانند ایران در زمره طرفداران غرب درآید، اما افغانستان به دلیل موقعیت ژئوپلتیک به عنوان منطقه حائل باقی ماند.

تاثیر اولیه حذف یارانههای قابل توجه انرژی و مواد غذایی در دسامبر 2010 بر عملکرد اقتصادی ایران به دلیل سیاستهای محتاطانه اولیه کلان اقتصادی و برنامه انتقال پول نقد قابل توجه دولت به خانواده بازدارنده نبوده است.

آقای نتانیاهو در ۳۱ مه (۱۰ خرداد) هم گفته بود عملیات سرقت اسناد هستهای ایران و انتقال پنهانی آنها به اسرائیل «یکی از با شکوهترین دستاوردهای موساد در تمام تاریخ» این نهاد است. اما این بار آقای روحانی با پیش شرط «دروغ و راست»، موضوع سرقت اسنادی از ایران را تأیید کرد. دولت به جای تجدیدنظر در راهی که در پیش گرفته بود رو به فرافکنی و مقصریابی آورد.

در منطق تقسیم تقصیر دولت فعلی مسئولیت کامل شکست را نمیپذیرد و دست به فرافکنی میزند. روزنامه مدعی اصلاحات در واکنش به اهتمام شهردار تهران به رونق ساخت و ساز، ادعا کرد که ساخت و ساز بهویژه خانهدار شدن مردم از برنامههای اصلی دولت روحانی و شهرداران اصلاحطلب بوده است! آنها به خاطر دهنکجی به ساخت و ساز در این زمینه، هم رکودی عمیق را به این بخش که میتوانست شغل در تیراژ چند میلیونی ایجاد کند، تحمیل و هم تورمی سنگین را متوجه زندگی مردم کردند.

برخلاف دروغ بافی روزنامه مدعی اصلاحات ـ اعتدال، روحانی و آخوندی خانهدار شدن برای اقشار مستأجر را به یک آرزو تبدیل کردند و این از واقعیات روشن و غیرقابل کتمان است. به گزارش ایسنا، به نقل از وبگاه کاخ سفید، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید در یک کنفرانس خبری در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این که چه اطلاعات جدیدی درباره مذاکرات وین وجود دارد و آیا دولت آمریکا از روند این مذاکرات رضایت دارد یا نه؟

ایزدی ادامه داد: چون در گذشته اجماع علیه ایران یکبار اتفاق افتاده بنابراین نمیتوان این موضوع را صد در صد رد کرد، اما درباره آن باید توجه داشت که آخرین باری که اجماع انجام شد ذیل قطعنامه ۱۹۲۹بوده و ۱۰ سال از آن گذشته و در حال حاضر رابطه چین و روسیه با آمریکا نسبت به شرایط ان زمان متفاوت است.

آنچه که من می گویم تامین مالی بودجه است و این اتفاقاتی است که بعدا افتاده است یا تصمیمی که دولت برای کمک به بنگاه های اقتصادی در شرایط کرونا گرفته است که وام با نرخ ترجیحی دهد که آنجا دولت نرخ سپرده را کاهش داده و بانک ها مشارکت کردند و تسهیلات تزریق شد. تولید مسکن به خاطر سوءمدیریت روحانی و آخوندی به شدت پایین آمد، قیمت مسکن بالای 700 درصد افزایش یافت و بیشترین فشار به اقشار متوسط و کمدرآمد جامعه کشور از محل اجارهبها وارد شد، حال آنکه با رونق بخش مسکن، امکان اشتغال و کاهش نرخ تورم فراهم میشد.

این در حالی است که در عالم واقع، ویدئو مربوط به بازدید رئیسجمهور از بخش ارتباطات مردمی در حاشیه سفر به استان گیلان است.در حقیقت رئیسجمهور در این بازدید سعی دارد نظارتی داشته باشد بر کیفیت و کمیت ارتباطگیری ماموران با مردم.در ویدئو مذکور هم یکی از نیروهای مامور به خدمت و ارتباطات مردمی اعلام میکند بیشترین خواسته مردمی موضوع بالا بودن بهرههای بانکی است.یعنی برخلاف آنچه در کانالهای خبری منتشر شده و بازتاب داده میشود فرد مذکور از تولیدکنندگان نبوده و قرار هم نیست در همان لحظه تصمیمگیری صورت گیرد.

همتی و اسحاق جهانگیری با کارگزاران در ارتباط هستند و موضوعاتی را در زمینههای مختلف مورد بحث و بررسی قرار میدهند». این دیپلمات فلسطینی در ادامه با تاکید بر این که عادی سازی به نفع فلسطین نیست، گفت: ما یک مشکل اساسی در جهان عرب و اسلام داریم.

اقداماتی که در بطن خود به این معناست چنانچه بار دیگر یک رئیسجمهور از حزب جمهوریخواه به قدرت برسد، برجام دوام چندانی نخواهد داشت. با این حال، مذاکره کنندگان غربی تحت هیچ شرایطی این موضوع را نخواهند پذیرفت و تاکید بیش از حد تهران بر این مسئله میتواند به معنای پایان مذاکرات و عدم حصول توافق برای احیای برجام باشد.

اعتراف بیش از 60 نظامی ارتش اسرائیل به جنایت های جنگ غزه بیش از 60 نظامی شرکتکننده در جنگ غزه در تابستان سال گذشته به جنایتهای رژیم … جمهوری اسلامی ایران، شعار مبارزه با استكبار را بیش از 30 سال است مطرح می كند، خاصه در شش سال گذشته، لااقل در عرصه شعار چیزی در نفی امپریالیسم و مقابله با جامعه مصرفی غرب كم گذاشته نشده.

در ادامه این نوشتار آمده: «در حقیقت کالاهای عمومی را که متعلق به همه جامعه است، تصاحب کردهاند. کالایی که نه قیمتی برای آن پرداخت کردهاند و نه قابل خرید و فروش است. بخش مسکن با 120 شاخه شغلی و صنعتی مرتبط است و عموما نیز نیازمندیهای آن در داخل قابل تامین است.

در برنامه جهان آرا روی آنتن شبکه افق به مناسبت روز زن گفتگویی میان دو کارشناس برگزار کرد و در آن از برگزاری یک نشست در زمان ریاست جمهوری حسن روحانی با محوریت «زنان روسپی» انتقاد کرد. جهان نيوز، یک ژنرال سابق ارتش رژیم صهیونیستی پیش بینی کرد که در صورت هرگونه حماقت تل آویو در حمله به ایران، روزانه سه هزار راکت و موشک در انتظار این رژیم است.

تا جایی که چندی پیش روزنامه اصلاحطلب آفتاب یزد ضمن اذعان به این مسئله تاکید کرده بود: چهرههای شاخص اصلاحطلب به خاطر تهی بودن و فرار از پاسخگویی، حاضر به انجام مصاحبه نیستند. رئیسجمهور سابق آمریکا در تجمع حامیان خود در ایالت فلوریدا ضمن تاختن به مواضع داخلی و خارجی دولت جو بایدن هشدار داد که دولت او در حال تعظیم به ایران، روسیه و چین است.

طبق این استراتژی، ایالات متحده آمریکا، ضمن ایجاد توازن نظامی در چین، تلاش کرد تا توافقات اقتصادی تجاری اقیانوس آرام و اقیانوس اطلس را با قوانینی مصوب برای آمریکا به وجود آورد تا چین را در آینده و در سایه وجود شرایطی خاص، مجبور به پیوستن به این بلوکها نماید.