دیجیتال مارکتینگ چیست؟

این افراد ممکن است به طور مستقیم با تولیدکنندگان محتوا در ارتباط باشند تا محتوای تولیدی آنها رتبه مناسبی را در گوگل بدست آورد. اگر شرکت شما دارای یک برنامه کاربردی تلفن همراه است که کاربران را قادر می سازد تا با شما ارتباط برقرار کنند یا محصولات شما را خریداری کنند، برنامه شما نیز زیر چتر بازاریابی دیجیتال قرار می گیرد.

امروز ما با قانون 24 ساعته 7 روز زندگی میکنیم – جایی که 81٪ از آمریکایی ها صاحب تلفن هوشمند هستند و به طور متوسط روزانه 8.8 ساعت آنلاین هستند. دلیل این که بازاریابی دیجیتال برای کسبوکارها بسیار مهم است – مهم نیست چه شغلی دارید – اینکه کاربران امروزی به لطف دستگاه های هوشمندهمراه مانند تلفن های هوشمند و تبلت ها بصورت شبانه روزی به وب و سوشیال مدیاها وصل میشوند که بیشترین میزان استفاده در اول صبح و بیش از 95% قبل از خواب شب است.

بسیاری از مردم امروز خرید های خود را از موتورهای جستجو آغاز می کنند، یعنی قبل از خرید یک کالا آن را در اینترنت می یابند و در مورد آن تحقیق می کنند. می توان قدمت آن را در 4000 سال قبل دید که بازرگانان مصری از پاپیروس برای ساخت بنرهای فروش استفاده می کردند . در باب آموزش دیجیتال مارکتینگ می پردازیم به مفاهیم این حوزه و باید عرض کنیم خود واژه مارکتینگ به زبان فارسی به معنای بازاریابی است.بازاریابی به روش هایی برای فروش و معرفی محصول و خدمات گفته می شود.هر روشی که باعث فروش و یا برند سازی محصول و خدمات شود و این روشها از مسیرها و ابزارهای مشخصی باشد که قابل اندازی گیری باشند را بازاریابی می گویند.

بازاریابی موبایلی از دیگر اجزای اصلی دیجیتال مارکتینگ است. داشتن یک سایت که با صفحه های کوچک هماهنگ است دیگر یک ویژگی محسوب نمیشود، بلکه از ملزومات داشتن یک وبسایت خوب است. ممکن است شخصی بخواهد لینک شما را برای شخصی دیگر ارسال کند و لینک شما طولانی باشد و اگر لینک صفحه فارسی باشد که دیگر واویلا، تمام کارکترها بهم میریزد و میتواند حال مخاطب را بگیرد.

مطلب فوق به همت شرکت کنندگان دوره سئو آقای رضا شیرازی مدیر سایت وب24 گرد آوری شده است، هدف از تهیه این مطلب اثبات کردن این موضوع است که وجود لینک های خارجی در یک مقاله نه تنها به رتبه سایت لطمه ای نمی زند بلکه باعث خواهد شد که رتبه بهتری بگیرد، همچنین محتوای با کیفیت مناسب فاکتور بسیار مهمی در رتبه بندی گوگل محسوب می شود. در این نوشتار جمعی از فعالان و علاقه مندان حوزه دیجیتال مارکتینگ که در دوره تابستانی « گارگاه سئو وب24» شرکت کرده اند می کوشند با انجام یک پروژه عملی «تاثیر هایپرلینک کلمات کلیدی به سایت های دیگر در رتبه سایت» را بررسی کنند.

حضور در بین مشتریان برتر برند می تواند انگیزه خوبی باشد تا میزان مشارکت کاربران سایت خود را افزایش دهیم تا در نهایت به افزایش بازدید و رتبه سایت کمک کند. با بهینه سازی وب سایت خود برای جستجو ، از روشهای خاصی استفاده می کنید – مانند افزودن سطرهای اضافی کد و بهینه سازی ساختار وب سایت به روشی منحصر به فرد – که مانند زیرنویس فیلم عمل میکند که در نهایت درک ، طبقه بندی و فهرست بندی هر صفحه را برای خزنده ها آسان می کند. اپلیکیشن ها با کمک گیمیفیکیشن می توانند به ایجاد انگیزه، مشارکت، آموزش و در نهایت فروش خود کمک کنند.

گیمیفیکیشن به اشکال مختلف می تواند به رونق کسب و کار شما کمک کند، میل انسان به سرگرمی و ایجاد انگیزه در افراد کلیدهای مهم یک گیمیفیکیشن موفق به شمار میآیند. 78٪ ایرانیها به اینترنت دسترسی دارند و روزانه بیش از 8 ساعت از این سرویس جهانی استفاده میکنند که در نتیجه ، داشتن یک استراتژی بازاریابی دیجیتال که با مخاطبین در حوزه دیجیتال هم مسیر باشد و آنها را در چرخه فروش آنلاین رصد کند، یک امر ضروری است. بیشتر این افراد، سرمایهگذارانی کمحوصله و بیطاقت هستند که انتظار دارند بازار ارزهای دیجیتال خیلی زود آنها را پولدار کند.

زمانی که قیمت بیت کوین به حدود ۴۵,۵۰۰ دلار رسید، شاخص ترس و طمع از عدد ۲۷ به عدد ۲۲ رسید که نشاندهنده بیشترین ترس در بازار ارزهای دیجیتال طی ۱۰ روز گذشته است. گفتنی است که تنها کمتر از ۱۰ درصد شرکتکنندگان طرفدار ممنوعیت ارزهای دیجیتال بودهاند، در حالیکه حدود ۶۲ درصد شرکتکنندگان خواستار دستورالعملهای واضحتری در این بخش هستند. 10 سال پیش، فقط این کافی بود که شرکتها یک وب سایت ارزان بخرند، با چند کلمه کلیدی یک مقاله تولید کنند و به آن یک نمره خوب بدهند.