سویه یا جهش امیکرون ویروس کرونا چیست؟

میزان سرایت پذیری، کشندگی و اثربخشی واکسن ها برابر آم چقدر است، توضیح داده شده است. جهش امیکرون ویروس کرونا تغییرات اساسی در گلیکوپروتئین اسپایک که نقش آنتی ژنیک اصلی ویروس را داشته و همچنین قابلیت اتصال به گیرنده سطح سلول را بر عهده دارد، داشته است؛ به گونه ای که این جهش ها منجر به تغییر حداقل ۳۰ آمینو اسید، سه حذف و یک اضافه شدن در گلیکوپروتئین اسپایک شده اند. و متاسفانه حداقل ۱۵ تا از این آمینو اسیدهای تغییر یافته در بخش RBD یا آنتی ژن متصل شونده به گیرنده سطحی سلولی انسان می باشند. تنوع بالای جهش های ایجاد شده در سویه امیکرون، نگرانی های بسیاری برای نحوه کنترل، تشخیص و درمان آن ایجاد کرده است. در ادامه بیشتر در رابطه با این که جهش امیکرون چیست؟ و تفاوت آن با سویه دلتا به چه میزان می باشد، توضیح داده شده است. اما در پاسخ به این سوال که جهش امیکرون چیست، مهم ترین مطلب، میزان کشندگی آن است.

  1. هنگ کنگ
  2. در 14 روز گذشته در ایران بوده یا در ترانزیت بودهاند
  3. آموزش روانشناسی
  4. کرونا موجب کاهش اثرات حالت گذرای صاعقه میشود
  5. علائم پوستی
  6. سرفههای مداوم
  7. آیا این بیماری از طریق حیوانات انتقال پیدا میکند؟

ایمن بودن پلتفرم واکسن نیز از دیگر دلایل این انتخاب به شمار میرود. پلتفرم استفاده شده در ساخت واکسن سیناژن بدون شک از ایمنترین پلتفرمهای استفاده شده در جهان است. جالب است بدانید که این پلتفرم در روند تهیه و ساخت انواع واکسنها مانند واکسن HPV (گارداسیل)، هپاتیت، آنفلوانزا و داروهایی مانند انسولین سابقه بسیار طولانی دارد. این واکسن ایرانی-استرالیایی دارای ایمنی زایی بالایی است، اسپایکوژن حاوی ترکیبات آلومینیوم و جیوه نیست و ادجوانت استفاده شده در این واکســن Advax-SM اسـت که مطالعـات متعددی ایمنیزایی آن را نشان دادهاند.

مرکز مشاوره حامی هنر زندگی در این خصوص می تواند با متخصصان مجرب در کنار شما باشد. چنانچه به دلیل قرنطینه و عدم تمایل به خروج از خانه مشاوره حضوری برایتان مقدور نیست، می توانید با تماس تلفنی با متخصصان مرکز در تماس باشید و مشاوره تخصصی دریافت نمایید. برای کسب اطلاعات در خصوص مشاوره تلفنی کلیک کنید.

اطمینان حاصل کنید که مقدار زیادی سبزیجات سبز، پروتئین بدون چربی، چربیهای سالم و میوه مصرف میکنید. سیستم ایمنی بدن بستگی به غذاهای غنی از مواد مغذی برای عملکرد خوب دارد. 1. ویتامین B6: میتوان از مرغ، ماهی قزل آلا، ماهی تن، موز، سبزیجات سبز برگ و سیب زمینی در رژیم غذایی خود به دست آورد. 2. ویتامین C: در سبزیجات و میوهها مانند پرتقال، توت فرنگی، پاپایا، انگور سیاه، کلم بروکلی، اسفناج، کلم پیچ، فلفل دلمهای و گوجه فرنگی یافت میشود.

در اکوکاردیوگرافی، شواهد درگیری پریکارد، میوکارد، اندوکارد و عروق کرونر به چشم میخورد که میتواند همراه با آریتمی قلبی باشد. در تصویربرداری شکم، شواهد آسیت در این بیماران، ممکن است گزارش شود. در آزمایش کامل خون، لنفوپنی، آنمی و ترومبوسیتوپنی شایع است و نشانگرهای التهابی نیز بسیار بالا هستند. در موارد خفیف بیماری، میتوان بیماران را از نزدیک پیگیری نمود اما بسیاری از این کودکان به انواع شدید مبتلا شده و نیازمند بستری در بخش بیمارستان یا بخش مراقبت ویژه کودکان هستند. این مطالعه به مرور تظاهرات بالینی سندرم التهابی چندسیستمی در کودکان به دنبال COVID-19 میپردازد.

دانشمندان می گویند که نوع Omicron دارای تعداد زیادی جهش در پروتئین اسپایک خود است که نقش کلیدی در ورود ویروس به سلولهای بدن دارد. این همان چیزی است که توسط واکسنها هدف قرار میگیرد. محققان هنوز در حال تلاش برای تعیین این هستند که آیا این بیماری نسبت به سویههای قبلی بیشتر قابلانتقال یا کشنده است.

پاسخ بهداشت عمومی به COVID-19 چیست؟ کارمندان واحد بهداشت عمومی همه موارد را بررسی میکنند تا ببینند آلودگی چگونه رخ داده است، افرادی را که در خطر عفونت هستند شناسایی کنند، اقدامات کنترل را انجام دهند و راهنمایی ارائه کنند. چگونه میتوانم از خودم/خانوادهام محافظت کنم؟ بهترین راه محافظت همان است که برای هر عفونت تنفسی انجام میدهید. از تماس نزدیک با هر کسی که عوارضی شبیه سرما خوردگی یا آنفلوآنزا دارد اجتناب کنید. مطمئن شوید که اگر مریض هستید در خانه بمانید. آیا ماسک صورت در مقابل COVID-19 محافظت میکند؟ ماسک صورت برای عموم جامعه توصیه نمیشود.

تایوان با وجود انزوای دیپلماتیک و عدم حضور در سازمان بهداشت جهانی به واسطه فشارهای چین، به سرعت توانست با اجرای برخی اقدامات پیشگیرانه در مراحل اولیه، مانع از همهگیری بیماری در کشور شود. مقامات تایوان در 31 دسامبر 2019، بازرسی از مسافرین ووهان که دارای علائم ذات الریه بودند را آغاز نمودند. درست بعد از تأیید اولین مورد ابتلا، کنترلهای مربوط به پرواز و اعمال محدودیتهای سفر به اجرا درآمد و به سرعت، همکاریهای بین نهادهای مختلف دولتی به منظور مبارزه با بحران سازمان یافت. در این رابطه دو متخصص تایوانی از ووهان بازدید کردند.

دستان خود را حداقل به مدت 20 ثانیه با آب و صابون بشویید. اگر در دسترس نبود، از یک ضدعفونی کننده حاوی الکل استفاده کنید که حداقل 60٪ الکل داشته باشد. فقط زمانی از خانه خارج شوید که نیاز به مراقبتهای پزشکی داشته باشید به محل کار، مدرسه یا اماکن عمومی نروید و از وسایل حمل و نقل عمومی یا تاکسی استفاده نکنید. تا حد امکان، نیاز است تا دریک اتاق مجزا از افراد دیگر در خانه خود بمانید. همچنین در صورت امکان باید از یک حمام و دستشویی جداگانه نیز استفاده کنید. شما باید هنگام حضور دریک اتاق با افراد دیگر و هنگام مراجعه به یک ارائه دهنده خدمات مراقبتهای بهداشتی، ماسک بزنید.

اگر دچار تب، سرفه و مشکل در تنفس هستید، به سرعت به پزشک مراجعه کنید. زیرا این امر ممکن است به دلیل عفونت تنفسی یا بیماری جدی دیگری باشد و از مسافرت یا تماس با مسافران اخیر به پرشک خود بگویید. دادن این توضیحات به ارائهدهندهٔ خدماتِ درمانی اجازه میدهد تا شما را به سرعت به مراکز درمانی صحیح هدایت کند. همچنین به جلوگیری از شیوع احتمالی بیماری کووید ۱۹ و سایر ویروسها کمک میکند.