سیستم مدیریت محتوای وردپرس و هرآنچه باید در مورد آن بدانید

به عنوان مثال علاوه بر امکان راه اندازی سایت های خبری، شرکتی و یا شخصی، برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی در کنار سایت وردپرسی کافیست یکی از افزونههایی که برای این منظور طراحی شدهاند را به هسته وردپرس خود اضافه کنید. بنابراین به هیچ وجه یک سایت خیلی ارزان نمی تواند حرفه ای و با کیفیت باشد.

پیامهایی ارسالی از طریق سامانه USSD، به وسیله هیچ بدنه استانداردسازی شدهای قالببندی نمیشوند. 4. ماشین میزبان سرویس یا اپلیکیشن USSD، درخواستها را پردازش و بازخورد لازم را ارسال میکند. بسته به نحوه پیکربندی و چگونگی تنظیمات USSD، اولین پاسخ معمولاً به صورت یک منو است که کدهای دستوری قابل استفاده را برای درخواست دریافت اطلاعات یا انجام یک دستور به کاربر نشان میدهند. این پنل با نام و رمز برای هر فرد به صورت اختصاصی ایجاد میشود و هر فرد میتواند اطلاعات مربوط به خود را دنبال کند؛ به عنوان مثال در هنگام ساخت وب سایت قالیشویی، طراح میتواند برای مشتریانی که بیش از 4 مرتبه ثبت سفارش کرده باشند تخفیف 40 درصدی قرار دهد یا از طریق طراحی سایت آموزشگاه زبان انگلیسی به کاربران این امکان را بدهد تا با وارد شدن به پنل شخصی خودشان به کلاس هایی که رزرو کرده اند دسترسی داشته باشند.

مقدار بودجه تعیینی در طراحی سایت در انتخاب روش بسیار مهم و تأثیرگذار است. اگر در تابع IsSet() قرار بگیرد مقدار FALSE برمیگرداند . این زبان که به نام php در میان برنامه نویسان معروف است، ویژگیهای مثبت زیادی را برای کاربران خود به ارمغان میآورد. استفاده از عبارت «بیساختار» یا «Unstructured» در نام USSD نیز بیانگر همین مسئله است. کد USSD در واقع آدرس سرویسی است که کاربر قصد استفاده از آن را دارد. فناوری USSD از پیامهای چندرسانهای و پیامک که حاوی صوت، ویدیو یا تصویر هستند، پشتیبانی نمیکند. مخابره پیامک از طریق یک مرکز خدمات پیام کوتاه عبور میکند.

برخلاف SMS که میتواند به صورت شخص-به-شخص یا اپلیکیشن-به-شخص ارسال شود، پیامهای USSD همواره به یا از یک موجودیت شبکه نظیر پایگاه داده HLR، مرکز سوئیچینگ موبایل (MSC)، مرکز خدمات پیام کوتاه (SMSC) یا یک اپلیکیشن اختصاصی USSD ارسال میشوند. میتوان از USSD برای فراهم کردن خدمات مستقل تماس نظیر یک سرویس بازگشت تماس (برای کاهش هزینه مکالمه در زمان رومینگ)، گسترش بازاریابی موبایلی یا خدمات تعاملی مبتنی بر داده استفاده کرد.

در برخی شبکههای موبایل وقتی کاربر کاری انجام دهد که هزینه در بر داشته باشد، یک پیام USSD حاوی میزان اعتبار باقیمانده روی صفحه ظاهر میشود. فناوری USSD امکان انتقال بستههای داده کوچک در شبکه موبایل را بدون اتصال داده و بدون متحمل شدن هزینه پیامک (SMS) فراهم میکند. مثلاً در پایان ارتباط USSD برای شارژ سیمکارت اعتباری، معمولاً به کاربر اطلاع داده میشود که عملیات شارژ انجام شده و نتیجه آن از طریق پیامک اطلاعرسانی خواهد شد.

«کد USSD» یا «USSD Code» کدی است که توسط کاربران شبکه موبایل برای ارتباط با سرویس USSD شمارهگیری میشود. 3. سرویس دهنده درخواست را مسیریابی و آن را از طریق USSD Gateway به ماشینی ارسال میکند که از سرویس USSD میزبانی میکند (سرور USSD). استفاده از Gateway در اتصال USSD ، امکان ارتباطات زمان واقعی (زنده | Real Time) و ارائه خدمات پیامرسانی فوری (Instant Messaging | IM) را فراهم میکند.

قیمت طراحی سایت بستگی به زمان اجرای پروژه و تعداد متخصصینی که برروی پروژه کار میکنند دارد. اپراتورهای مختلف شبکه همراه (Mobile Network Operator | MNO) از کدهای متفاوتی استفاده میکنند. خدمات مبتنی بر پروتکل USSD یا کدهای دستوری کاربردهای مختلفی در کسب و کارها دارند. کسب و کارها میتوانند اطلاعات ارزشمندی همچون وضعیت دما، موقعیت مکانی، میزان مصرف منابع و سایر بهروزرسانیهای وضعیتی را از طریق USSD به دست آورند.

علاوه بر این، برخی از کسب و کارها از USSD برای ارسال پیامهای تبلیغاتی به دستگاههای موبایل استفاده میکنند. برخی از اپراتورها از USSD برای فراهم کردن دسترسی لحظهای به اعلانهای شبکههای اجتماعی مثل فیسبوک و توییتر هم استفاده میکنند. یادگیری برنامه نویسی USSD برای راهاندازی خدمات مختلف بر بستر فناوری USSD کاربرد دارد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله عمیقتر به این موضوع بپردازیم و ابزارهایی را معرفی کنیم که با آن میتوانید موبایلتان را به یک دستگاه برنامه نویسی معمول تبدیل کنید. بنابراین، در آغاز مقاله آموزش USSD به این سوال پاسخ داده شده است که USSD چیست؟

USSD در ترکیب با SMS هم به کار گرفته میشود. اگر یک شرکت یا فروشگاه اینترنتی ای در کلمات مرتبط با خود بالا باشد، این مشتریان حداقل وارد مغازه اش می شوند ولی اگر هنوز سایت شما سئو نشده و در گوگل بالا نیست، این مشتریان به رقبای شما مراجعه می کنند و هر روز آنها قویتر خواهند شد.

به دلیل محدودیت کاراکتر و نبود امکانات ارسال شخص-به-شخص، USSD کاربردهای محدودی در میان مشتریان دارد. با استفاده از ابزارهای OpenCart می توانید به فروشگاه آنلاین خود کمک کنید تا حداکثر توانایی لازم را در ارائه خدمات به کاربران داشته باشد. ما در دوره مقدماتی آموزشPHP در آکادمی آی تی تمامی موارد پایه را از صفر شروع کرده ایم و در نهایت به در قالب یک سیستم مدیریت محتوا اختصاصی سیستمی را طراحی میکنیم تا بتوانید با آن هر نوع وب سایتی را با استفاده از سیستم Function Base ایجاد نمایید. به این صورت که از حافظه های پر سرعت در سرورهای آن استفاده شده است و با بهره گیری از وب سرور های لایت اسپید انعطاف پذیری درخواست ها و بررسی های لازمه فراهم شده است و همینطور پایگاه داده ای که این هاست ارائه می کند از نوع MySQL و یا Mariadb می باشد.