سیستم مدیریت محتوا چیست و انواع آن

این یکی از دلایلی است که میگوید کدنویسی را میتوان یکی از مهارتهای ضروری در بازاریابی دانست. در همین راستا و به منظور دانشافزایی و مهارتآموزی مستعدانبرتر، بنیاد نخبگان اصفهان با همکاری کلاســیما و انجمن علمی مهندسی نقشه برداری دانشگاه اصفهان «دوره مقدماتی کدنویسی با پایتون» را برگزار میکند. PHP قبلاً عملکرد مشابهی به شکل gettype داشت، اما گزینه جدید بیشتر برای توسعه دهندگان مفید است و می تواند نام کلاس ها را نیز حل کند. این کلاس منابع ضعیف را به شکل بسیار مفید تری گسترش می دهد.

بازاریابی یک به یک توانایی یک وب سایت در سازماندهی محتوا و تبلیغ در مورد ویژگی های خاص کاربر با استفاده از اطلاعات ارائه شده توسط کاربر یا جمع آوری شده توسط سایت است. هدف این وبسایت این است که شما در کنار اینکه زبانهای برنامهنویسی را یاد میگیرید، وارد یک اجتماع شوید و بتوانید با افراد دیگر هم تعامل داشته باشید. وردپرس فوق العاده انعطاف پذیر است و به زیبایی با هر نوع وب سایت وردپرس ادغام می شود. با توجه به موارد گفته شده نسخه ۸ پی اچ پی انتخابی مناسب برای برنامه نویسان و توسعهدهندگان وب خواهد بود.

با این کار می شود هرگونه آزمایش و تغییر پیکربندی را بدون تأثیر مستقیم بر سایت و زنده بررسی کرد. در حقیقت طراح اولیه سایت، یک بار این سیستم را طراحی میکند و تعدادی قالب طراحی و روی سایت نصب میکند و بعد از آن به راحتی میتون صفحات را کم و زیاد یا ویرایش کرد. بااینکه این دسته ها، رشته های عددی به حساب می آیند ولی دارای رفتار ها و عملکرد های متفاوتی هستند.

در نسخه های پیشتر PHP توابع strstr و strpos مورد استفاده برای این کار بودند، اما به بلوک های کد پیچیده تری احتیاج داشته و دارای برخی مشکلات بودند. دامین هایی که دارای پسوند دات کام (.com) یا دات نت (.net) یا دات اّ آر جی (.org) هستند از نظر گوگل نیز دارای اعتبار بیشتری بوده و یکی از فاکتورهای گوگل به حساب می آیند.

اکنون ایندکس بعدی بدون توجه به مثبت یا منفی بودن آن، یک ایندکس بیشتر از ایندکس شروع خواهد بود. وردپرس یک مزیت فوق العاده ای دیگری که دارد به دلیل ساخته شدن آن با زبان PHP و رایگان بودن وردپرس و PHP به راحتی و بدون هیچ تخصصی قابل نصب روی سیستم شخصی به صورت Local با نرم افزارهایی چون Xampp، Mamp، Laragon و …

با این حال هنوز خطرات و مشکلات موجود به طور کلی که با هسته وردپرس وجود دارد، کشف نشده است. یک ویژگی واقعاً مفید آلفرسکو، امکان Drop کردن فایل ها در پوشه ها و تبدیل آنها به اسناد وب است. در نسخه های قبلی PHP، ویژگی ها به صورت doc-comments ارائه شده بودند که رشته های ساده ای هستند. اما ویژگی های v2 می توانند قبل یا بعد از doc-comment که آن ها را مستند می کند، اعلام شوند. یکی از ویژگی هایی که توسط PHP 8 معرفی شده است، v2 می باشد.

هر چند قابلیت های جدید PHP 8 در موارد ذکرشده خلاصه نمی شوند و ابزارها و ویژگی های جدید و جذاب بسیاری وجود دارد که برای این نسخه تعریفشده است. PHP امکان رمزگذاری کردن اطلاعات حساس را دارد و این امکان نیز در آن تعبیه شده است. این امر با پارامترهای وابسته به موقعیت امکان پذیر نخواهد بود. تا بتوانید از آن بهره بگیرد و حتی بتوانید به یک برنامه نویس یا طراح سایت حرفهای تبدیل شوید. در ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ ووکامرس با ۳۸۱٫۱۸۷ سایت یکی از قدرتمندترین فروشگاهسازهای اینترنتی شناخته شد.

این نرم افزارها الزاما وابسته به وب نیستند و برنامه های کاربردی مدیریت محتوای وب سایت های اینترنتی , صصرفا یک نمونه از این گونه سیستم های مدیریت محتوا می باشد. اعتبار یک CMS به تعداد کاربرانی نیست که از آن استفاده میکنند بنابراین هیچ وقت به پشتوانه این که جامعه بزرگی از یک سیستم مدیریت محتوا استفاده میکنند، CMS را انتخاب نکنید و ببینید آیا این CMS واقعا مناسب شما هست یا نه؟ تنوع این پلتفرم آنقدر زیاد است که باید از بین آنها با نکتهسنجی انتخاب کنید.