سیستم مدیریت محتوا یا CMS چیست، چگونه کار میکند و بهترینهای آن کدامند؟

قبل از انتخاب یک CMS باید شیوه مدیریت اطلاعات مورد نیاز در وب سایت خودتان و هدف از انتشار محتوا را بررسی کنید. این موضوع به شما بستگی دارد که به چه میزان برای حفظ امنیت وردپرس تلاش کردهاید تا سدی قوی در مقابل عوامل مخرب ایجاد کنید. راه­اندازی وردپرس ساده و آسان است و استفاده از آن برای همه افراد چه افراد مبتدی و چه برنامه­نویسان در دسترس است.

البته لازم به ذکر است که مدیران وردپرس در این زمینه راهکارهای زیادی ارائه کردهاند. در این دوره نیازی به دانش html, css, javascript, jQuery نخواهیم داشت (البته اگر بدانید خیلی مفید خواهد بود). از مزیتهای یک سیستم اپن سورس این است که، سازنده آن سیستم تمام کدها را بهصورت کاملا رایگان در اختیار عموم افراد قرار میدهد. طراح این نوع برنامههای متن باز کد منبع برنامه را در اختیار متقاضیان قرار میدهدند و درنتیجه اگر برنامه باگ و یا مشکل خاصی داشته باشد این اشکالات سریعتر پیدا و برطرف میشوند.

با این وجود، ۴۲ درصد سازمانها اعلام کردند که برای مدیریت محتواهای خود فناوری مناسبی در اختیار ندارند؛ از این رو، مبحثی به نام سیستم مدیریت محتوا (CMS) مطرح میشود. وردپرس سیستم مدیریت محتوای بسیار محبوب است که با زبان برنامه نویسی PHP کد نویسی شده است استفاده از وردپرس بسیار آسان است و شما با فراگیری آموزش وردپرس بهراحتی و در کمترین زمان ممکن میتوانید به یکی از حرفه ای ترین طراح های سایت تبدیل شوید.

به خاطر داشته باشید که سئو داخلی سایت با توجه به نوع قالب، زبان برنامه نویسی، حجم و نوع محتوا میتواند شامل هزینههای متفاوتی شود. Joomla متداولترین سیستم مدیریت محتوا برای ساختن سایتهایی با امکانات گسترده است که میتواند برای ایجاد و ویرایش آسان صفحات وب به کار رود، اما از WordPress پیچیدهتر است. به گفته سازندگان وردپرس نصب آن در عرض چند دقیقه توسط یک فرد نه چندان حرفهای میتواند صورت گیرد. به طور مثال، در ادامه آن دوره میتوانید دورهای را که توسط کارمندان گوگل تدریس شده را مدنظر قرار دهید.

رشته آرایهای از کاراکترهاست، هنگامی که تعداد زیادی کاراکتر پشت سر هم و به صورت متوالی قرار میگیرند یک رشته را تشکیل خواهند داد، به زبان سادهتر میتوانیم جملات و متون را در برنامهنویسی رشته بنامیم. از برنامه نویسی وبسایت گرفته تا ظاهر و محیط گرافیکی آن همگی بصورت اختصاصی و با در نظر گرفتن اهداف و نیاز مشتری طراحی و راه اندازی می;شود. پیچیدگی برنامه نویسی دی جنگو سی ام اس این برنامه را از نظر کارایی و پایداری با مشکلاتی مواجه کرده است. اساتید خوب در تمام حوزههای در حال پیشرفت، برنامه آموزشی خود را طوری طراحی میکنند که تمام دانشجویان بتوانند پیشنیازها را به خوبی بیاموزند و از آموزش خود راضی باشند.

با توجه به پیشرفت تکنولوژی در سالهای اخیر و استقبال مهندسین نرم افزار از انواع زبان های برنامه نویسی ساده و دشوار و یادگیری کارایی انحصاری آنها و موقعیت های شغلی که هر کدام از برنامه نویس ها میتوانند بر گزینند، به نظر میرسد که این افراد در آینده نیز برای انتخاب و یا تغییر شغل خود مشکلی نداشته و کارشان همچنان پر رونق و موفق خواهد بود. هنگامیکه میخواهید امنیت وردپرس را بررسی کنید باید یک پایهی محکم را بنا کنید؛ تا در برابر نگاههای انتقادی آن را تحت نظر بگیرید. اکیداً از این موضوع پرهیز کنید؛ تنها در صورتی اقدام به افزایش امنیت سایت خود کنید که بهصورت اصولی آموزشهایی دراینباره دیده باشید.

در کل سیستم مدیریت محتوای شما نیاز به برنامهنویسی ندارد پس هزینهی اصلی که شما برای طراحی سایت باید اختصاص دهید حذف میشود و تنها هزینهای که شما باید بپردازید هزینه قالب و افزونه وردپرس است حتی خود وردپرس قالبها و افزونههای رایگان زیادی را با تنوع بالا به شما ارائه میدهد. در سایت سازهای آنلاین کاربران قبل از استفاده از امکانات، باید ثبت نام کنند. Lerdorf به همراه همکارش Andi Gutmans تصمیم گرفتند تا شرکتی با نام Zend را تاسیس کنند.

متأسفانه نسبت به دیگرسیستمهای مدیریت محتوا، وبمسترهای اندکی از این CMS استفاده میکنند و توسعهدهندگان آن عملکرد مناسبی در معرفی آن به فعالان حوزه وب نداشتهاند..بیش از 2000 تم و قالب متنوع به همراه بیش از 26000 افزونه کاربردی برای این CMS تولید و معرفی شده است. چرا که در زمان استفاده از آن مطمئنا با محدودیتهایی برای استفاده از ابزارهای پیچیدهتر روبهرو خواهند شد. با این حال، با انتخاب کردن هاستینگ سریع، خرید شبکه تحویل محتوا (CDN)، بهینه سازی و فشرده سازی تصاویر و سایر تمهیدات برای افزایش سرعت سایت وردپرس میتوانید مخاطبان را راضی کنید.

مگر اینکه برای سایت شخصی خودش CMS ی انتخاب کند که مورد علاقه اش باشد و کارکردن با آن برایش راحت باشد. اگر نیازی به بروز رسانی یا تغییر مداوم سایت ندارید، بهتر است تا توسعه دهندهای را برای کدنویسی سایت استخدام کنید. حتی اگر کلا قرار است کسبوکار شما با اپلیکیشن موبایل انجام شود، باز هم داشتن وبسایت چه برای ارائه نسخه وبی همان خدمات موبایل و یا صرفا بهعنوان جایی برای پیدا کردن لینک دانلود اپلیکیشن، ضروری است. از ویژگیها و قابلیتهای خوب وردپرس میتوانیم به موارد زیر بهصورت خلاصه اشارهکنیم: امنیت بالا، سئوی قوی، رسپانسیو یا همان واکنش گرا بودن سایت (یعنی سایت شما در صفحهنمایشهای مختلف و در ابعاد مختلف بهدرستی نمایش داده میشود و کاملاً با همهی گوشیهای هوشمند سازگار میباشد)، سازگار بودن با زبان فارسی، بهروزرسانیهای پیدرپی برای رفع باگها و مشکلات امنیتی، قابلیت بکآپ گیری (گرفتن نسخه پشتیبان از سایت) و انتخاب کردن قالب دلخواه با توجه به حجم بسیار زیاد قالبها اشاره کرد.

ازاینرو همواره به دنبال افزونهها و راهکارهایی هستند که بتوانند از آنها در جهت افزایش امنیت سایت خود استفاده کنند. ازاینرو هرگاه به دنبال یک سیستم مدیریت محتوای خاص میگردیم که سایت خود را با آن طراحی و اجرا کنیم؛ سیستمی را انتخاب میکنیم که بتوان با آن امنیت سایت خود را بالا برد. بسیار مفید برای استفاده و مانور در اطراف سایت شماست. اجازه دهید صادق باشیم.هر شرکت طراحی سایت در مشهد می تواند سایت شما را طراحی کند.

شما در وردپرس به راحتی قادر هستید برای سایت خود صفحه­های ثابت مثل تماس با ما یا قوانین خرید ایجاد کنید و یا اینکه صفحات متغییر مانند وبلاگ که به صورت روزانه و یا حتی ساعتی محتوای آن قابل تغییر است در سایت خود اعمال کنید، توضیح تمامی این موارد در پکیج آموزشی وبستران طلایی به صورت کامل وجود دارد. در واقع، برای نصب آن نیازی به دانش تخصصی و پیچیده نخواهید داشت. حرفه ای برای مصرف های ویژه ایجاد می شوند. وردپرس متشکل از یک تیم بزرگ از برنامه نویسان و دولوپر ها است که به صورت حرفه ای روی این سیستم کار می کنند و امنیت یکی از مهمترین موارد مورد توجه این تیم می باشد.

برای یادگیری برنامه نویسی USSD مانند دیگر برنامه نویسی ها نیازمند شناسایی پیشنیازها و آشنایی با برنامه نویسی ابتدایی هستید. عدهای دیگر از افراد نیز بهصورت خودسرانه و بدون داشتن آگاهی کافی اقدامات نادرستی در جهت تأمین امنیت سایت خود میکنند. امنیت فضاهای اینترنتی از عواملی است که صاحبان کسبوکار را از راه­اندازی یک کسبوکار اینترنتی باز می­دارد؛ پس تأمین امنیت در وردپرس از اهمیت بالایی برخوردار است. بحث امنیت در طراحی سایت بسیار حائز اهمیت است.