متن سخنان دکتر روحانی در گفت و گوی زنده رادیو و تلویزیونی با مردم

پوتین سربازی یکی از مهمترین تجهیزات ایمنی نظامیان است. تام باسرت مشاور سابق امنیت ملی دونالد ترامپ روز گذشته در سرمقالهای برای روزنامه نیویورک تایمز نوشت که “رئیس جمهور ترامپ باید از دلخوریهای مربوط به انتخابات عبور کند و برای مدت باقیمانده از مسئولیتش امور را در دست داشته باشد. حالا زمان وحدت، نظم و اقدامات هدفمند است. کشور ما بیمار است و از مسائل اصلی منحرف شده است و حالا هم که شاهد حملات سایبری هستیم. رهبری کشور ضروری است. ” جو بایدن هنگامی که مسئولیت امور را در دست بگیرد باید به این مسئله رسیدگی کند که یکی از مهمترین مسائل مطرح پیش روی او خواهد بود. اکبری با بیان اینکه سایپا و ایران خودرو حیات خلوت دولت نیست گفت: بنده مکرر به وزیرصمت جناب فاطمی امین تذکر داده ام به این دو خودروساز بزرگ همچون گذشته به منزله حیات خلوت دولت نگاه نکنید، این نگاه مغایر بامنافع ملی و قواعد درست اداره یک بنگاه اقتصادی است. شما بروید یکی دیگر درست کنید. بروید یکی دیگر برای خودتان درست کنید. دکتر احمدی نژاد: یک چیز منفی درست کردند و گفتند ایران می خواهد آن را احیا کند.

مبارزه از قبل از سال ۴۳ شروع شد؛ یعنی از سال ۳۲ با کودتای ۲۸ مرداد که به وسیلهی آمریکائیها در ایران انجام گرفت و حکومت دکتر مصدق را سرنگون کردند. نمونه اش مثلا رابطه وزارت ارشاد و خانه سینما بود که آن زمان خیلی چالش ایجاد کرد که البته در دولت بعد آمدند با یک پرچم و کف زدن، آن را باز کردند. زیرا از یک طرف باعث احیاء امپراطوری در سرتاسر مرزهای طبیعی ایران گردید و از طرف دیگر تشیع اثنی عشری که از مذاهب برجسته اسلامی بود، مذهب رسمی دولت جدید صفوی اعلام گردید. مثلا خانم هدیه تهرانی یا آقای عزت الله انتظامی، آقای کشاورز و چند هنرمند دیگر که برای عیادت به دیدن آنها رفتید. را امضا می کند و استوارنامه سفیران کشورهای دیگر را می پذیرد. مثلا در فیلم تایتانیک دقیقا همین کار را می کنند. بالاخره سینماگران هم انتخاب می کنند. یعنی مردم ایران فرصت اندیشیدن به مطالب جهانی را پیدا کنند. مجری: یعنی همینکه دیدند سطح یک گفتمان جدی و یک همگرایی در سطح بین الملل دارد ایجاد می شود، فورا آنها ضد آن را زدند. یعنی اگر می خواستند فیلمی زمین بخورد، به آن اکران نوروزی می دادند.

مورد شناسایی واقع می گردند. بلومبرگ-اردیبهشت ۹۵- در گزارشی با عنوان «مدیران اجرایی نیز در مورد رفع تحریمهای ایران گیج شدهاند» به تحقیق و بررسی در زمینه نگرانی شرکتهای اروپایی برای ورود به بازار تهران اشاره کرد و نوشت: «نیمی از کمپانیهای بینالمللی به شدت مشتاقاند تا با ایران وارد تجارت شوند و تحقیقات نشان داده است که تنها کمپانیهای خارجی به علت اینکه همچنان تحریمهای ایران به طور کامل برداشته نشده است، عقب کشیدهاند». خب من که بشدت مخالف بودم، چند جلسه خودم گذاشتم که بگویم یک سینما داریم که همین هم لرزان است، بیایید با هم کمک کنیم و سینما را بالا ببریم. این خانه سینما یک دوره هایی تاریخچه دارد که در یک فرآیندی شکل گرفته است، اینکه آن را تعطیل می کنید چه معنایی دارد؟ اطلاعات اسپوتنیک نشان می دهد که به احتمال قوی، این خانه یکی از محل هایی است که دختر ارشد پوتین در پایتخت در آن سکونت می کند. ولی یک چیزهایی هم وجود داشت، یک حاشیه هایی که گاهی احساس می شد دارد ایجاد می شود یا یک عملکردهایی که ممکن بود زیر سوال برود. مجری: یادم می آید که در نوروز، فیلمسازها سر اینکه فیلمشان اکران نشود، دعوا داشتند چون می گفتند اگر اکران شود، زمین می خورد.

یادم می آید که فیلم اخراجی ها رفع اکران شد و صف طولانی مردم جلوی سینما در سراسر کشور و از آن به بعد این چرخه عوض شد و دعوا سر این شد که عید نوروز فیلم چه کسی اکران شود! گرچه که آدم ها هم مهم هستند. ظاهرا در نامه به مسائلی همچون مذاکرات با آمریکا و انتخابات ۱۴۰۰ و حصر نیز اشاراتی شده و از آیت الله خامنهای درخواست شده که این مسائل در دوره کنونی حل شود، زیرا اگر این مسائل به صورت حل نشده به آینده موکول شود، مشکلات سختی برای جمهوری اسلامی به جا خواهد گذاشت. یکی از مشکلات در سال های قبل همین بود که به راه آهن کمتر توجه شد. از ملت بزرگ ایران بخاطر ایستادگی و مقاومت 12 ساله در برابر انواع فشارهای غلط و نابجا، از مقام معظم رهبری به عنوان راهبری که در شرایط سخت با دستان پرتوان و با هدایتهایشان همواره به ملت، کشور و نظام و به دولت کمک کرد و در این مسیر با ارشاداتشان و با نظارتهایشان و با دقتهایشان بار سنگینی را بر دوش داشتند. کمونیستها هم که آمدند این اسم را رها نکردند.