مرکز پژوهشها –

او در این مصاحبه که فایل صوتی آن قبل از انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ افشا شد، گفته بود روسیه برای نابودی برجام از هیچ تلاشی فروگذار نکرد. یکی از این مسائل راهبردی مربوط به سیاست خارجی جمهوری اسلامی است که به رییسی ارتباطی ندارد. اکوان با اشاره به فشار بر بوریس جانسون برای استعفا، اظهار داشت: اتفاقی که رخ داده، این است که در قرنطینههای کرونایی در سال ۲۰۲۰ دولت و اعضای کابینه مراسم میگساری دارند که دور هم جمع میشوند. او زمانی که در رقابتهای درون حزب دمکراتها حضور داشت تاکید کرد که اگر در انتخابات ریاستجمهوری ۲۰۲۰ آمریکا برنده شود این کشور را به توافق هستهای ایران (برجام) بازخواهد گرداند اما به گسترش آن به ویژه به حوزه موشکهای بالستیک نیز فکر میکند. هنری رم یک مساله مهم فراروی دولت رییسی را تحریمها و مذاکرات هستهای میداند. آنها به طور خاص به این مساله اشاره دارند که رفاه اقتصادی مردم ایران نباید به مثابه گروگان ایالات متحده آمریکا و تنشهای آن با ایران باشد. غرب شهرقلعه رئیسی به رودخانهای ختم میشود که آب آن شالیزارهای زیبای این شهر را تامین میکند و در زبان محلی مردم منطقه به رو معروف است.این شهر در مسیر ارتباطی روستاها و بخشهای همجوار قرار دارد و به نوعی گلوگاه ارتباطی این مناطق به شمار میرود، که این ارتباط موقعیتی استراتژیک از لحاظ سیاسی و فرهنگی به قلعه رییسی بخشیدهاست، قلعه رئیسی در ۷۵ کیلومتری شهر دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه قرار دارد.

و حتی مقدمهای بر گشایش مشکلات ایران و غرب و ایران و منطقه نیز نیست. از سوی دیگر، اهداف راهبردی جمهوری اسلامی هم چیزی نیست که به رییسی مربوط باشد و با آمدن او یا شخص دیگری تغییر کند. به گزارش اقتصاد آنلاین، اسدالله عباسی پیش از ظهر امروز (سهشنبه) در جلسه برنامه ریزی سفر هیات دولت به گیلان که با حضور مسئولان نهاد ریاست جهموری، فرمانداران و شماری از مدیران دستگاههای اجرایی برگزار شد، از سفر آیت الله رییسی رییس جمهوری اسلامی ایران و اعضای هیات دولت مردمی سیزدهم به گیلان خبر داد. در آن جلسه که ما رفتیم پیام جلسه این بود و همه این را گفتیم که آقای روحانی ما کمک شما هستیم. این کتاب نخستین بار تابستان امسال توسط انتشارات اطلاعات منتشر شد و هماکنون به چاپ سوم رسیده است. مد مِن Mad Men نام یک سریال آمریکایی با سبک درام است، کارگردان و سازندهٔ اختصاصی این سریال ماتیو واینر است، این مجموعه که اولین بار ۱۹ ژوئیه ۲۰۰۷ روی آنتن رفت، با هفت فصل و ۹۲ قسمت در ۱۷ ماه مه ۲۰۱۵ به پایان رسید.

به باور آلفونه، مواضع سیاسی جمهوری اسلامی اصالتی ندارد و این نظام به طبیعت خود نه پراگماتیست است وانه انقلابی؛ بلکه همه این مواضع حسب مصلحت و موقعیت آن اتخاذ میشود. رئیس جمهوری با اشاره به اینكه خاطرهای كه ایرانیها از سازمان ملل متحد دارند همان شعر ‘بنیآدم اعضای یك پیكرند’ سعدی است كه در این سازمان نقش بسته است، گفت: خاطره دومی تحت عنوان گفتگوی تمدنها در سازمان ملل متحد ثبت شد كه رهآورد فكری و نظری ملت بزرگ ایران است. گامی که مقصد نهایی آن باید کاستن یا حذف نقش نهادهای خاص در سیاست خارجی و اقتصاد داخلی ایران باشد. روحانی معتقد بود برجام گامی برای تغییر سیاست خارجی جمهوری اسلامی در همه عرصههاست و به عبارت دیگر برجام تنها گام اول است. مساله مهم برای دولت کنونی و البته جمهوری اسلامی این است که خطر انتخابات 2024 یاست جمهوری امریکا هر لحظه در حال نزدیک شدن است.

علی آلفونه در مورد دولت رییسی به مساله ورود بنیادها و نهادهای اقتصادی تحت نظر رهبری به قوه مجریه توجه میکند. لازم به ذکر است طبق آخرین تحقیقات سازمان ملل ایران از نظر فنآوری اطلاعات در میان کشورهای جهان رتبه 107 را به خود اختصاص می دهد. رئیس دستگاه دیپلماسی یادآور شد: متأسفانه تعدادی از کشورهای غربی همواره تلاش کردهاند که روند آستانه را با مشکل مواجه کنند و از طریق مختلف این اقدامات را صورت دادند. با اینکه حدود یک هفته از برگزاری مراسم تحلیف میگذرد، رئیسجمهور تا این لحظه اعضای کابینه خود را معرفی نکرده است و تنها به صدور ۲ حکم معاون اولی به محمد مخبر و غلامحسین اسماعیلی به عنوان سخنگوی دولت اکتفا کرده است. طبق گفته یک مشاور سابق بایدن که با کمپین انتخاباتی وی در تماس است، میشل لوژان گریشام، فرماندار نیومکزیکو، نامی است که در مباحث مربوط به کابینه زیاد عنوان میشود. با این وجود «رودی جولیانی»، وکیل شخصی «دونالد ترامپ»، رئیسجمهور سابق آمریکا اعلام کرد؛ لپتاپ ادعایی، متعلق به «هانتر بایدن»، پسر «جو بایدن» بوده و محتوی تصاویر جنسی مربوط به کودکان بوده است.