وام فوری در سال 1400 : شرایط، قوانین و آخرین اخبار – تکراتو

در بخش اجاره برای آنکه شرایط فعلی مدیریت شود برای دو سال گذشته ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به دلیل کرونا، دو عدد قابل ملاحظه وام ودیعه مسکن را از ستاد ملی کرونا اخذ کردیم که در اختیار مستاجران قرار گرفت. تامین وام ودیعه نیز جزو نظام داخلی بانکهاست؛ برای این منظور نیز با بانک مرکزی مکاتبه ای داشته ایم و درخواست کردیم تعدیل را انجام داده تا حداقل ضمانت های لازم از متقاضیان اخذ شود. بر اساس تماس مخاطبان خبرگزاری تسنیم، این بانک برای پرداخت وام ودیعه شرط سنی را نیز لحاظ میکند. بهعبارت دیگر متقاضیانی که سن آنها از ۷۰ سالگی عبوری کرده مشمول پرداخت وام ودیعه مسکن نمیشوند! معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: به زودی این موضع رفع می شود چون از عدد تعیین شده برای وام ودیعه مسکن خیلی باقیمانده و هیچ مشکلی برای پرداخت نداریم. این بانک با انواع و روشهای مختلف وام برای افراد مختلف جهت خرید خانه میدهد. شایان تصریح کرد: از مجاری قانونی در حال پیگیری هستیم تا بتوانیم وام را افزایش دهیم که با تورم همخوانی داشته باشد. مدیرعامل بانک مسکن اواخر ماه گذشته از پیگیری افزایش وام خرید مسکن و برنامه جدید این بانک برای فروش متری زمین با استفاده از اوراق موازی سلف خبر داده و گفته بود: سال گذشته وام خرید افزایش یافت و بر اساس شرایط خاص به ۴۰۰ میلیون تومان رسید.

بنابراین داوطلبان باید از منابع خبری که اطلاع رسانی های استخدام این بانک را منتشر می کنند، پیگیری های لازم را انجام دهند تا در صورت فعال شدن فرم دعوت به همکاری، به سایت مذکور مراجعه نمایند. نوجوانان دارنده اين کارت مي توانند با مراجعه به يکي از دستگاه هاي خودپرداز بانک هاي عضو شتاب حداکثر تا مبلغ 250000 هزار ريال طي پنج تراکنش 50 هزار ريالي از حساب خود برداشت کنند و با بانکداري الکترونيکي آشنا شوند. البته لازم به ذکر است که این افراد جهت دریافت وام خودمالکی باید به سامانه جامع طرح های مسکن حمایتی مراجعه نموده و ثبت نام شان را انجام دهند. معاون وزیر راه و شهرسازی اوایل مهر امسال از مکاتبه با بانک مرکزی برای تسهیل پرداخت وام ودیعه مسکن خبر داده و به تسنیم گفته بود: به زودی مشکل کندی پرداخت وام برطرف خواهد شد. بنظرم برای انجام قرارداد و امور کارگزاری (مؤسسه ملل) رو انتخاب نکنید. افراد متقاضی نیز میبایست فرم «ج» آنها سیز باشد یعنی از تسهیلات مسکنی دولت در سالهای گذشته استفاده نکرده و از سال ۸۴ به بعد مالک هیچ واحد مسکونی نبوده باشند؛ خانوارهای ۵ نفره به بالا، سرپرستان خانوار و تحت پوشش نهادهای حمایتی (بهزیستی و کمیته امداد) در اولویت دریافت این تسهیلات هستند و قرار است از ۲۰ مرداد متقاضیان مشمول به بانکهای عامل که به گفته محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، ۱۹ نهاد پولی (بانک و مؤسسه اعتباری) هستند، معرفی شود.

وی درباره با اتمام منابع مالی پرداخت وام ودیعه مسکن، گفت: بعضاً مباحثی در رابطه با اتمام ظرفیت یا سهمیه بانکهای عامل وام ودیعه مطرح می شود که از سوی وزارت راه و شهرسازی قابل قبول نیست. با این حال شنیده شدن زمزمههایی مبنی بر وجود ایراد فقهی (شبهه ربوی) در این تسهیلات و نهایتاً اعلام ربوی بودن این وام از سوی برخی از مراجع عظام تقلید، سبب شد تا شورای فقهی بانک مرکزی بار دیگر وارد این مبحث شده و نام آن را از وام ودیعه مسکن به وام مرابحه خرید کالا و خدمات با هدف رفع شبهه ربوی بودن این تسهیلات تغییر دهد. البته الزامی وجود ندارد که مشتری حتما به اندازه سقف مبلغ در نظر گرفته شده تسهیلات بگیرد. برای نمونه وام خرید خانه برای زوج های تهرانی در بانک مسکن ۲۰۰ میلیون تومان است و متقاضی میتواند در کنار این وام، وام جعاله ۴۰ میلیونی بگیرد. چه مدارکی برای دریافت وام خرید مسکن لازم است؟ بر همین اساس یکی از مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، اعطای تسهیلات به مستأجران بود؛ نخستین طرحی که ارائه شد، اعطای این تسهیلات تا سقف ۲۰ هزار میلیارد تومان از محل ۷۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات ضد کرونایی به مستأجران به عنوان وام ودیعه مسکن بود.

طبق قوانین بانکی تعداد ضامن معتبر برای مبلغ وام 10 میلیون تومان یا کمتر از آن یک نفر و برای مبالغ بیشتر از 10 میلیون تومان دو نفر خواهد بود. اقرارنامه ازدواج يا هر مدرک مشابه که در ساير اديان رسمی توسط مراکز اقليتهای دينی در داخل کشور مورد تاييد قرار گيرد معادل عقدنامه تلقی گرديده و اين متقاضيان نيز قادر به ثبت نام خواهند بود. بعد از انجام ثبت نام غیرحضوری از بانک رسالت با متقاضی تماس گرفته خواهد شد و مامور این مجموعه به صورت حضوری در محل مورد نظر احراز هویت و تطبیق مدارک فرد را انجام میدهد. ولی وامجعاله محدود به بانک مسکن نیست و خیلی از بانکها چنین وامی را در قالب طرح های تسهیلات خود پیش بینی کرده اند. با این حال این خود شما هستید که می توانید تصمیم نهایی را در این باره بگیرید. در ادامه نحوه انجام ثبت نام برای دریافت این وام به صورت آنلاین و از طریق سامانه مذکور را برای شما بیان کرده ایم.