وام ۴۵۰ میلیون تومانی، به کدام گروه از سازندگان تعلق میگیرد؟

خساپا در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به نماد خگستر تعلق داشت. ۲- وام اول با کارمزد ۱ تا ۲% و وام دوم به میزان امتیاز مشتری با کارمزد ۴ % پرداخت می شود. اما شاخص کل (هموزن) منفی بود و با ۲ هزار و ۵۱۵ واحد کاهش به ۳۲۳ هزار و ۹۸۳ واحد رسید. به طوریکه شاخص کل بورس با ۱۸ هزار و ۴۱۷ واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۳۷۸ هزار واحد رسید. بورس امروز شنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ در حالی کار خود را آغاز خواهد کرد که شاخص کل روز چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ در نهایت با کاهش ۷۵ واحدی بر روی کانال یک میلیون و ۳۰۱ هزار و ۱۶۱ واحد آرام گرفت. به گزارش خبرنگار مهر امروز ۱۸ بهمن ماه شاخص کل بورس کاهش ۷ هزار و ۵۶۱ واحدی داشت که در نهایت به محدوده یک میلیون و ۲۷۴ هزار واحد رسید. به گزارش همشهری آنلاین، امروز دوشنبه ( ۱۸ بهمن ۱۴۰۰) شاخص کل بورس امروز با کاهش ۷ هزار و ۵۶۱ واحدی به یک میلیون و ۲۷۴ هزار واحد رسید. امروز دوشنبه، ۱۸ بهمنماه شاخص کل بازار سرمایه در پاسخ به کاهش نرخ ارز با هفت هزار و ۵۶۱ واحد کاهش، در جایگاه یک میلیون و ۲۷۴ هزار واحد ایستاد.

شاخص کل با معیار هم وزن هم ٣٢٦٣ واحد کاهش یافت و به رقم ۳۵۹ هزار و ۹۸۲ واحد رسید. به طوریکه شاخص کل بورس در این روز تنها ۲۲۳ واحد افزایش یافت و در رقم یک میلیون و ۳۷۹ هزار واحد رسید. روند نزولی بازار سرمایه در روز دوشنبه از سر گرفته شد و شاخص کل بورس با ۲۹۷۱ واحد کاهش در رقم یک میلیون و ۳۷۶ هزار واحد ایستاد. مدیر بانک مرکزی باید راهکارهای لازم برای مطالبات مردم یعنی کاهش تورم را پیدا و اجرا کند؛ بنابراین انتخاب مدیر بانک مرکزی از بین مدیران سابق بازار سرمایه اشتباه است چرا که به احتمال زیاد از عهده وظیفه اصلی بانک مرکزی که کنترل بازار تورم است برنخواهند آمد. بنابراین افراد باید اعتبارسنجی شوند و ثابت کنند که توان بازپرداخت اقساط این وام را دارند. شایان درباره چگونگی استفاده متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن از تسهیلات نهضت ملی، گفت: این موضوع بستگی به میزان پیشرفت فیزیکی طرح دارد.

حساب سرمایه (CAP: Capital Account): پنجمین قلم از بدهی ترازنامه بانک مرکزی است. در این مدت با اینکه در بسیاری از روزها شاخص اصلی شاهد افزایشی اندک بود اما معاملات در نمادهای کوچک بازار موید بهبود فضای معاملات در بازار سرمایه نبوده است. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 141 هزار و 126 میلیارد تومان بود که 97 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل میدهد. شاخص کل با معیار هم وزن هم ۴۶۳۰ واحد سقوط کرد و در رقم ۳۶۳ هزار و ۴۶۹ واحد ایستاد. افت ۷ هزار و ۵۶۱ واحدی شاخص کل بورس | بازار سرمایه دنبال بهانه بود؟ شاخص کل فرابورس هم با ۱۶۳ واحد کاهش در رقم ۱۸ هزار و ۴۳۱ واحد ایستاد. شاخص کل فرابورس هم ۶۵ واحد کاهش یافت و به رقم ۱۸ هزار و ۵۹۵ واحد رسید. امروز نمادهای فولاد، فملی، خودرو، پارسان، شپدیس و نوری بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشتند. پس از حتوکا، نمادهای زنگان (شرکت صنعت روی زنگان) و خگستر (شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو) بیشترین صف خرید را داشتند. خپارس و وتجارت نیز در رتبههای بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه گزارش داده کمیسیون قانون گذاری اوراق بهادار چین در حال کار روی لایحه ای است که در صورت اجرایی شدن، حدود دو تریلیون دلار دارایی شرکت های چینی که سهام خود را در وال استریت عرضه کرده اند در معرض خطر قرار خواهد داد. برای مثال در مکاتبات سیاسی به طور آشکار آمده است که بانک استقراضی به­ عنوان شعبه­ای از وزارت دارایی روسیه ­((Drage, p:68 در پرداخت قرضه مالی به دولت ایران اهداف و منافع سیاسی را دنبال میکرد(4). دکتر محمدرضا فرزین، مدیرعامل بانک ملی ایران در ابتدای این جلسه به بیان موضوعاتی در خصوص وضعیت فعلی بانک ملی و گروه توسعه ملی پرداخته و گفت: هم اکنون بانک ملی ایران با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند که مانع از عمل به وظیفه اصلی خود یعنی ارائه تسهیلات و تامین مالی خرد و کلان می شود. از آن سال تا الان سامانههای اعتبارسنجی زیادی رونمایی شدهاند و همین گوشهکنارها به کار خود مشغول بودهاند، اما بهنظر میرسد بانک مرکزی و وزارت اقتصاد بالاخره عزم خود را جزم کردهاند تا به شکل رسمی وارد دوران تازهای از ارائه خدمات بانکی شویم.