وردپرس چیست ؛ معرفی محبوب ترین CMS دنیا

ویژگیها و کاربردهای سیستمهای مدیریت محتوا به این موارد خلاصه نمیشود و در این مقاله از آکادمی کاپریلا، ضمن آشنا کردن شما با CMS و ویژگیهای آن، بهترین سیستمهای مدیریت محتوای جهان را به شما معرفی خواهیم کرد. دقت داشته باشید که سیستم مدیریت محتوا تنها در زمینه وب معنا پیدا نمی کند اما در کشور ما بیشتر از این واژه در اینترنت استفاده می شود. پشتیبانی از CSS و JavaScript که در بیشتر پروژهها از آنها حتماً استفاده خواهید کرد هم از قابلیتهای بارز دریم ویور است. حال پس از معرفی مجموعه فیلمهای آموزشی برنامه نویسی، تو در تویی توابع در برنامه نویسی شرح داده شده است.

در این بخش با مراحل نگارش کد تا تولید یک برنامه کامل آشنا شدید. برخلاف رقبای مشهور خود، برای استفاده از دروپال تنها به اندکی تجربه و دانش فنی نیاز است تا بتوانید از همه قابلیتها و پتانسیلهایش استفاده کنید و چنانچه در این زمینه مهارتی داشته باشید ، خروجی دروپال را میتوان سایتی کامل و بسیار حرفهای به شمار آورد.

همچنین لوکال هاست دیگری به نام Wamp وجود دارد که در مقاله نصب وردپرس روی لوکال هاست wamp به صورت کامل آموزش داده شده است. پس با این فرض که زمپ را از قبل نصب کردید، در ادامه ارتقای نسخه پی اچ پی را آموزش میدهیم. مثل برخی از دیگر نرم افزارها نیازی به حفظ کردن نام تابعها، نشانوندها، برچسبها و متغیرها نیست. حال که فناوری و ابزارهای دیجیتال به قدری برای آن ها جذاب است که آنان را از بازی ها و فعالیت های پرتحرک و حتی گاهی از درس خواندن و ورزش کردن دور می نماید ، چرا از همین مسئله به نفع آن ها و در جهت آموزش آنان استفاده ننماییم؟

در صورتی که هنوز آن را آپدیت نکردید و از ضرورت ارتقای آن اطلاع ندارید، نگران نباشید. در این شرایط مخاطب ترغیب به استفاده از فروشگاهی میشوند که خدمات یا امکانات را به صورت کاملتر ارائه دهد و طبیعی است که مشتریان نیز دیر یا زود متوجه شوند که راه های راحت تری برای خرید وجود دارد! در واقع بدون نیاز به اینترنت و خرید هاست به طراحی سایت خود بپردازید. قطعا افرادی که تصمیم به طراحی سایت می گیرند به دنبال دیده شدن در فضای اینترنت هستند، چندین راه برای دیده شدن در فضای اینترنت وجود دارد که رایج ترین آنها سئو و تبلیغات گوگل است.

دروپال یک سیستم مدیریت محتوا مبتنی بر وب یا به بیان سادهتر یک نرمافزار تحت وب است که توسط درایز بایترت بنیان گذاری شده است. اولین مورد این است که شما میتوانید، سایت خود را بهتر و حرفهایتر مدیریت کنید، همچنین شما میتوانید بدون اینکه هیچ محدودیتی داشته باشید، امکانات جدید به سایت اضافه کنید و یا حتی بهصورت اختصاصی برای سایت خود نرمافزار یا حتی افزونه طراحی کنید. اگر شما در حال حاضر یک سری مهارت کد نویسی دارید، Hack.pledge () به شما کمک میکند تا این مهارت را تقویت کنید و تا جایی پیش بروید که بدون کم به هیچ توسعهدهنده شخص سومی، سایت خود را طراحی و هر قابلیت جدید را به آن اضافه کنید.

سیستمهای مدیریت محتوای زیادی میتوانند به شما کمک کنند تا وب سایت مورد نظر خود را ایجاد کرده و اهداف خود را عملی کنید. شما میتواند یکی یا حداقل چند تای آنها را انتخاب کرده و با نصب و استفاده از آنها روی رایانهٔ خود، ببینید که با کدامیک راحتتر هستید.

اگر از لوکال هاست Xampp استفاده میکنید، نسخه PHP آن آپدیت شده است؟ امیدوارم تا اینجا آموزش نصب php را بدون مشکل سپری کرده باشید، اگر سوالی دارید می توانید از قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید. البته متاسفانه این سرویس به دلیل تحریم بودن ایران، با آیپیهای ایران مشکل دارد! برای اتصال به سامانه پیام کوتاه از طریق سایت و یا نرم افزار خودتان، بهترین روش استفاده از وب سرویس است.

این سرویس به شما اجازه میدهد وبسایت یا نرمافزار خود را با استفاده از چند خط کدنویسی به سامانۀ فراز اس ام اس متصل کرده و اقدام به ارسال، دریافت و مدیریت پیامکهای خود از این طریق نمایید. از مزایای آن افزایش مهارت طراحی و ساخت وبسایت بدون هیچ هزینهای است. یک نرم افزار توسعهٔ به روز و حرفهای است که کار برنامه نویسی و طراحی را روی مرورگر ساده میکند. کدنویسان باید دانش اساسی زبان های برنامه نویسی و سینتکس و کلمات کلیدی آنها را داشته باشند. شما از ابتدای کار خود به یک CMS نیاز پیدا می کنید تا بتوانید کسب و کار خود را راه اندازی کرده و پیش ببرید؛ اما تا زمانی که آمادگی ساخت پایگاه مشتریان خود را نداشته باشید، نیاز شما به استفاده از این سیستم کمتر خواهد بود؛ مگر اینکه قصد استفاده از ویژگی های دیگر این سیستم قدرتمند را داشته باشید.

این موضوع یکی دیگر از مهمترین دلایل طراحی وبسایت اختصاصی می;باشد. شاید بار ها اسم وردپرس را شنیده باشید، یک سیستم بسیار حرفه ای که تا الان بیش از 75 میلیون وب سایت در دنیا به کمک آن طراحی شده اند؛ یعنی بیش از 28% کل وب سایت های جهان! به دلیل سبک بودن بیش از حد، برای کارهای دم دستی خیلی مفید است.

برای افزودن توضیحات بعد از یک دستور از نماد (%) بعد از تایپ دستور در همان خط استفاده کنید. همچنین از LESS و SCSS هم پشتیبانی میکند. برای مطالعه بیشتر برای آشنایی با Xampp و همچنین یادگیری روش نصب آن میتوانید مقاله آموزش تصویری سرور مجازی Xampp را مطالعه نمایید. وردپرس جزو CMSهایی است که باید برای طراحی سایت، حتما هاست مجزا تهیه کنید. مهارت، دانش و سال ها تجربه به ما این امکان را داده است تا راه حل هایی انعطاف پذیر را به مشتریانمان ارائه دهیم که مناسب نیازهایشان بوده و به آنها کمک کند قدم هایی محکم در جهت پیشرفت کسب و کار خود بردارند.