۱۴ نرم افزار توسعه یا IDE برای برنامه نویسی PHP – وبنولوژی

کاربردی بودن PHP برای چنین بستر پویایی همچنین منجر به ایجاد یک زبان جدید برای پاسخگویی به نیازهای متنوع توسعه شده است. اساساً ، این به شما امکان می دهد محتوا را ایجاد و مدیریت کنید و سپس آن محتوا را از طریق Node.js API (یا ابزار فرانت اند دیگری که ترجیح می دهید) به هر پلتفرم و کانال ، از ساعت های هوشمند گرفته تا هدست های واقعیت مجازی انتقال دهید.

برنامه مدیریت محتوا همان چیزی است که در سطور بالا گفتیم و یک واسط گرافیکی برای ایجاد، ویرایش و حذف مطالب و محتوای دیجیتال از وبسایت دارد. اگر دوست دارید با یادگیری یک زبان در بخش های مختلف تکنولوژی برنامه نویسی کنید سراغ آموزش جاوا اسکریپت بروید. لاراول سیستم های امنیتی ویژه ای در بخش های مختلف در نظر گرفته که جلوی انواع حملات رو میگیره مثل: مدیریت کوئری های دیتابیس، همچنین یکی از ویژگی های امنیتی استفاده از توکنهای CSRF است تا از درخواست ها (Request) های غیر مجاز جلوگیری کند.

سیستم مدیریت محتوای قوی به شما در داشتن یک وب سایت حرفه ای و پویا کمک می کند. اگر هم سایتتان را با سیستمهای مدیریت محتوای رایگان مثل وردپرس راهاندازی کردید هزینهی اضافی برای پشتیبانی سایت خود یا طراح وب ندارید، فقط برای خرید یک قالب حرفه­ای و مناسب باید حدود صد هزار تومان هزینه کنید(قیمت قالبهای مختلف متفاوت است)، برای اضافه کردن قابلیتها و امکانات مختلف به سایتتان ازجمله صفحه ساز و تقویت سئو هم میتوانید از افزونههای حرفهای استفاده کنید، که هزینه هر افزونه می­تواند، حدود صد هزار تومان باشد(قیمت افزونههای مختلف متفاوت است).

درست است که در توضیحات افزونههای صفحه ساز آمده که این افزونه مناسب برای افرادی است که فاقد دانش برنامهنویسی هستند؛ اما این نکته نیز در مورد این افزونه وجود دارد که افراد حرفهای نیز میتوانند یک وبسایت حرفهای را با شخصیسازیهایی که انجام میدهدند داشته باشند. همچنین میتوانید برای ایجاد یک تالار گفتگو در سایت از افزونه قدرتمند و حرفهای bbPress استفاده کنید (با اضافه کردن قسمت انجمن یا همان تالار گفتگو تعامل بین کاربران سایت شما برقرار میشود و اگر با مشکل یا سوالی روبهرو شوند، میتوانند در این قسمت بیان کنند و به جواب برسند).

پلاگین ها این قدرت را دارند که هر قسمت از وردپرس را برای شما سفارشی سازی کنند و میتوانید هر چیزی را که نیاز دارید به کمک پلاگین ها انجام دهید. بعدازاینکه روش ساخت سایتتان را انتخاب کردید، باید یک هاست(میزبان وب) و دامین خریداری کنید که در حال حاضر هزینه یک هاست حدودا از صد هزار تومان شروع میشود (البته این مقدار در شرکتهای مختلف متفاوت است)، شما باید با توجه به نیاز سایتتان هاست مناسب را انتخاب کنید. قیمت دامینهای پرکاربردی هم مثل com صد و سیونه هزار تومان و ir چهار هزار و پانصد تومان(در شرکتهای مختلف متفاوت است) میباشد.

برای مثال اگر قصد راهاندازی یک فروشگاه دارید میتوانید از افزونهی WooCommerce که یکی از قدرتمندترینهای فروشگاه­سازهای وردپرس است استفاده کنید (از ویژگیهای ووکامرس میتوان بهرایگان بودن، محاسبهی مالیات، فروش محصولات مختلف و گزارشات فروش و درآمد اشاره کرد). همچنین شبکههای اجتماعی را ادغام میکند و ویژگیهای وبلاگنویسی را نیز شامل میشود.

همچنین توسط این افزونه به ابزارهای شبکههای اجتماعی، ابزارهای تصویری، ابزارهای ویرایش متن، سطر و ستونهای صفحه و بسیاری موارد دیگر دست پیدا میکنید. یکی دیگر از مواردی که باعث شده است تا وردپرس به یک رشد خوب دست پیدا کند این است که قابلیت را ارائه داده است تا شما بتوانید افزونه ها و قالب هاییی که نوشته اید را بهص روت غیر رایگان بفروشید. همچنین این سایتهای مرجع به صورت رایگان و غیر رایگان موجود هستند که شما میتوانید از آنها استفاده کنید.

محبوب ترین CMS دنیا که در سال 2003 منتشر شد و در حال حاضر حدود 27٪ از کل وب سایت های موجود در اینترنت را تشکیل می دهد، وردپرس است. بسیاری از مشاغل هنگام ساخت و مدیریت صحیح ، سایت خود را به عنوان بهترین کارمند خود می دانند که هرگز بیمار نمی شود و یک روز تعطیل نمی گذارد. به طور کلی هزینه و زمان لازم برای طراحی و پیاده سازی یک وبسایت مبتنی بر سیستم مدیریت محتوا نسبت به یک سایت اختصاصی به شدت کمتر است. بهترین سیستم مدیریت محتوا ازلحاظ سئو، وردپرس است. پس اگر شما علاقهمند به کار در محیط ویندوز هستید و میخواهید نرمافزارهایی در این محیط تولید کنید، قطعاً سی شارپ بهترین انتخاب است.

با توجه به توضیحات بالا میتوانید تصمیم بگیرید که از کدام زبان برای نوشتن برنامههای خود استفاده کنید، هر چند کسب درآمد میتواند انگیزهی خوبی باشد که شما به سراغ یکی از زبانهای مورد نظر خود بروید اما باید بدانید قبل از هر چیزی داشتن علاقه بسیار مهم است، توصیه میکنیم با توجه به علاقهی خود یکی را انتخاب کرده و سعی کنید به خوبی بر آن تسلط پیدا کنید.

از مهم ترین ویژگی هایی که برای PHP8.0 ارائه شده است می توان به real-time اشاره کرد. یکی از مواردی که سبب میشود سایت شما در گوگل در اولویت قرار نگیرد سئو پایین سایت شما است. برای بالا بردن سئو و کسب رتبه بهتر در گوگل راهکارهایی ارائهشده است. علاوه بر این هزاران افزونه دیگر نیز برای کسب رتبه بهتر یا افزایش سئو وبسایت موجود است. سایتهای مختلف همیشه به دنبال کسب رتبه بهتر در گوگل هستند؛ ازاینرو بالا بردن سئو در بین این سایتها به یک رقابت تبدیلشده است.

همچنین با تغیر الگوریتم گوگل و موتورهای جستجوگر، نگرشها نسبت به طراحی سایت تغییر کرده و کسب وکارها به دنبال سایتی هستند که قدرت رقابت داشته باشد. این سرویس کلمات کلیدی را بررسی کرده و کاربرانی را که در جستوجوی این کلمات کلیدی هستند به سمت وب­سایت شما راهنمایی می­کند. این سایت ساز تحت php طراحی و بهینه سازی شده است توانسته نگاه های بسیاری را به سمت خود جذب کند.

لزوماً داشتن یک متن پرمحتوا کاربران را به سمت وبسایت شما جذب نمیکند؛ بلکه آنچه در وهله اول باعث ماندگار شدن کاربران در وبسایت شما میشود ظاهر سایت شما میباشد. ریسپانسیو بودن این افزونه از دیگر مواردی است که باعث محبوبیت آن شده است. همچنین پشتیبانی این افزونه از زبان فارسی و بسیاری از زبانهای دنیا باعث شده است که این افزونه در زمرهی افزونههای پرکاربرد قرار گیرد.