10 راه برتر برای خودآموزی کدنویسی – روزمرگی های کُدِر گایز

البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که طراحی وب سایت و کد زدن از صفر مزایای بسیار زیادی دارد و تقریبا همه وب سایتهای بزرگ از دانش کدنویسی استفاده کردهاند، اما موضوع آن است که این کار هزینهبر است و بسیاری افراد میخواهند باکمترین هزینه وب سایتشان را راهاندازی کنند.

سادگی در طراحی رابط کاربری مدیریت، به مدیران محتوای سایت و دیگر کاربران اجازه میدهد محتوا را بدون آموختن کدنویسی یا جنبههای فنی نگهداری سیستم، به روز رسانی کنند. در اکتبر ۲۰۰۴ ، CNET مولنوگ را استخدام کرد تا در آنجا، روی وردپرس کار کند و در اداره وبلاگها و رسانههای جدید به آنها کمک کند.

بعضی نرمافزارهای CMS به گروههای متفاوت کاربری امتیازات محدودی بر روی محتوای خاصی در یک وبسایت اعطا میکنند، که مسئولیت مدیریت محتوا را گسترش میدهد. سیستمهای مدیریت محتوای وب فعال، معمولاً آپدیتهای منظمی دریافت میکند که شامل مجموعهویژگیهای جدیدی است و سیستم را مطابق با استانداردهای رایج وب به روز نگه میدارد.

این سیستمها معمولاً نیاز به یک مدیر سیستم و یا یک توسعهدهندهی وب (برای راهاندازی و افزودن ویژگیها) دارند، اما در درجهی اول، ابزاری برای افراد غیرفنی به شمار میروند تا با استفاده از آن بتوانند وبسایت خود را نگهداری و مدیریت کنند. مسائل مربوط به بارگذاری متعادل ممکن است ذخیره این فایلها را مختل کند. همچنین این سیستمهای مدیریت محتوا ممکن است بتوانند میکروسایت/وبپورتالهایی در یک سایت اصلی ایجاد کنند. چندین کاربر میتوانند وارد سیستم شوند و محتوایی را که باید منتشر شود برنامه ریزی یا مدیریت کنند. بدین ترتیب، تنها راهی که اطلاعات میتوانند وارد تابع شوند به وسیله استفاده از پارامترها خواهد بود.

سیستم مدیریت محتوا نیز یکی از همین راهها است که به وسیله آن شما بدون نیاز به داشتن علم برنامهنویسی و فنون دیگر تنها با اندکی تحقیق و مطالعه میتوانید به بهبود سایت خود کمک کنید. پنل کاربری ساده و آسان: یکی از مهمترین دغدغههای صاحبان سایتها، راحتی و سادگی کار با سایت است. مهمترین سیستمهای مدیریت محتوای وب CMS كدامند؟ نرمافزار CMS ابزاری برای مدیریت مشارکتی چرخه عمر یک سند، از زمان ایجاد، در طول بازبینیها، انتشار، بایگانی و امحای سند، فراهم میکند. نام وردپرس را کریستیان اِسلِک، دوست مت مولنوگ (توسعهدهنده اصلی وردپرس) پیش نهاد و از آن روز وردپرس با سرعت و پیشرفتی قابل ملاحظه تبدیل به معروفترین و پرکاربردترین ابزار ساخت وبلاگ و سایت بر روی هاست شده است.

با این برنامه، طراحی وب را یاد بگیرید و به طور عملی آن را اجرا کنید. BigCommerce در بخش طراحی کمبود کمی دارد، اما شما می توانید سایت BigCommerce خود را با وردپرس ادغام کنید تا آن مشکل را حل کنید.اگر تا به حال فکر کرده اید که شرکت های بزرگ از CMS چه استفاده می کنند، اگر این یک شرکت تجارت الکترونیک است، احتمالاً BigCommerce است.اگر سالانه بیش از 50000 دلار فروش داشته باشید، به طور خودکار به طرح گرانتری که حدود 250 دلار در ماه است، میرسید، بنابراین این را برای هزینههای خود در نظر داشته باشید.

این موضوع دقیقاً شبیه به این مثال است که یک فروشنده با شخصی تماس میگیرد و نوشتهای را میخواند و سعی میکند چیزی را به شخص بفروشد و میگوید: «دوست عزیز، لطفا نام خود را اینجا (فضای خالی) وارد کنید و اجازه دهید محصول فوق العاده خود را به شما بفروشم.» زمان نوشتن یک تابع، برنامه نویس باید یک فضای خالی (Blank) برای اتصال دادههای مورد نظر فعلی آماده کند. پس از محاسبه معدل مورد نظر، اینکه این معدل با چه نامی شناخته شده و اینکه دقیقا معدل کدام لیست از نمرات است، برای تابع اهمیتی ندارد و تابع فقط وظیفه محاسبه را به دوش دارد.

وقتی در یک مسالهای گیر میکنید یا فقط نیاز دارید یک نگاهی به چیزی بیندازید، کتاب مرجع بسیار مهم است. آینده برنامه نویسی، موقعیت شغلی بسیار عالی و همچنین درآمد خوبی که برنامه نویسان از این شغل به دست میآوردند، یکی از دلایل بسیار مهم در محبوبیت این حرفه است که آن را در بازار کار امروز بسیار درخشان کرده است. یکی از اصلیترین پیش نیازهای آموزش برنامه نویسی، آشنایی با الگوریتم است. این وبسایت مهارتهای بسیار زیاد و کاربردی را مانند توسعه و طراحی افزونه را به شما آموزش میدهد و مزیتی که دارد این است که یادگیری شما بر مبنای پروژه است و باید مهارتی که بهدست آوردید را در دنیای واقعی تست و استفاده کنید، که این کار به روند پیشرفت و یادگیری شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

وردپرس به دلیل فرا گیر شدن زیاد ، تعداد کاربران زیادی دارد. با این حال، امروزه بهترین سی ام اس (cms) ها ابزارهای زیادی را در اختیار شما قرار میدهند تا به شما در طراحی و ایجاد وب سایتها کمک کنند. از آنجایی که سیستمهای پیشپردازشگر برای اجرای قالبها در زمان درخواست، نیازی به سرور ندارند، ممکن است صرفاً به عنوان ابزار طراحی وجود داشته باشند. به عنوان یک مدیر سایت، شما می توانید پلاگین ها را از قسمت مدیریت نصب / حذف کنید. 2. آیا اصطلاحات جدیدی در این عنوان وجود داشت؟

برای استفاده از این سیستم نیز همانند وردپرس نیازی به دانش برنامهنویسی نخواهید داشت. دیگر اشکال پیشرفتهی همکاری به چندین کاربر اجازه میدهد به صورت همزمان در یک جلسهی همکاری، در یک صفحه تغییر (یا نظر) بدهند. سیستم مدیریت محتوا(cms)، مخفف جمله Content Management System می باشند ، و نرم افزاری است بر روی سرور که تمام ابزارهای مورد نیاز برای مدیریت یک سایت را دارا میباشد و این اجازه را به مدیر site میدهد تا بتواند وب سایت خود را بروز رسانی و مدیریت کند. سیستم مدیریت محتوای وب به کاربران غیرفنی اجازه میدهد با يك آموزش كوتاه و كاربردي، وبسایت خود را ايجاد و مديريت نمايند.

امکان مدیریت همه زبان ها در یک پنل: از دیگر ویژگی های برجسته یک سیستم مدیریت محتوا استاندارد یکپارچه بودن تمام زبان های وب سایت در یک پنل یکپارچه مدیریت است و نیاز به دامنه یا ساب دامنه ای مجزا به ازای هر زبان وجود ندارد ؛ بنابراین با وجود ترجمه های متعدد، تعداد صفحات وب سایت افزایش خواهد یافت و تاثیر خوبی بر سئوی سایت خواهد گذاشت.

بعضی سیستمها به جای کدهای ایستای HTML، کدهایی قابلاجرا مینویسند (مانند JSP، ASP، PHP، ColdFusion یا صفحات Perl)، بنابراین دیگر لازم نیست خود سیستم مدیریت محتوا روی هر سرور وب مستقر شود. آدرسهای اینترنتی تولید شده توسط بسیاری از CMSها به اندازهی کافی برای صفحات ایستا و دیگر ابزارهای وب، باثبات نیستند که بتوان به آنها اعتماد کرد، چون به صورت پویا توسط پارامترهای داخلی و منابع اطلاعاتی تولید میشوند، به خصوص در موتورهای جستجو. این چهره ی شما در فضای مجازی مجازی می تواند برایتان مشتریانی از سرتاسر دنیا به ارمغان بیاورد. همچنین پراکندگی جغرافیایی سازمان مخصوصا هنگامی که سازمان دارای شعبات مختلف در شهرها ویا کشورهای مختلف می باشد در انتخاب سیستم مناسب تاثیرگذار می باشد.